PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Umowa na basen podpisana

Sobota, 19 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJeszcze w marcu Urząd Miasta przekaże plac budowyfirmie Alpine Construction, która wygrała przetarg na budowę miejskiej pływalni. Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał z przedstawicielami Alpine – dyrektorem Januszem Sikorą i dyrektorem finansowym Adamem Sąsiadkiem umowę na wykonanie obiektu.


- Naprawdę trzeba pogratulować projektantom że stworzyli dzieło, które będziemy się starali wybudować dokładnie tak, jak zostało zaprojektowane – powiedział z uznaniem dyrektor Sikora.

A w projekcie, za którego realizację miasto zapłaci 24.354.000 zł brutto przewidziany jest basen z sześciotorową sportową niecką 12.5 x 25 m, druga niecka do nauki pływania i do pływania rekreacyjnego będzie trzytorowa, do tego brodzik dla dzieci, jacuzzi, urządzenia zabawowe dla dzieci, kompletne zaplecze sanitarno-szatniowe, odnowa biologiczna, sauny, salka fitness, siłownia, ścianka wspinaczkowa i grota solna.

Przekazanie placu budowy, czyli terenu między Szkołą Podstawową nr 11 i Gimnazjum nr 2 a supermarketem Steskal ma nastąpić 28 marca. Basen będzie budowany do lipca 2013 r. W kwietniu 2013 r. ma się odbyć rozruch obiektu.

Firma Alpine Construction jest wykonawcą wielu obiektów sportowych w Polsce, w tym Stadionu Narodowego. Kierownikiem budowy będzie Tomasz Wasilewski, który aktualnie kończy tam roboty jako zastępca kierownika budowy. Dyrektor Sikora gratulował nie tylko projektantom, ale również urzędnikom przygotowującym przetarg, którego rozstrzygnięcie odbyło się jak rzadko bez odwołań ze strony oferentów. Podkreślił profesjonalnie przygotowaną specyfikację istotnych warunków zamówienia.

Basen miejski ma służyć przede wszystkim nauce pływania i doskonalenia tych umiejętności przez najmłodszych nowotarżan. Burmistrz Marek Fryźlewicz ma świadomość, że będzie to inwestycja droga w utrzymaniu, być może nawet na poziomie kosztów generowanych przez Miejską Halę Lodową, niemniej uważa że w imię prostych kręgosłupów nowotarskich dzieci te koszty ponieść warto.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.