PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

VI sesja Rady Miasta

Wtorek, 5 kwietnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikRada Miasta podczas VI zwyczajnej sesji jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Również jednogłośnie radni przyjęli Program Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną. Upadł natomiast projekt uchwały zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.


Dzięki uchwałom Rady Miasta w tym roku ponownie dofinansowane zostaną Młodzieżowy Dom Kultury (kwota 11 tys. zł) oraz Galeria „Jatki” (12 tys. zł). Radni wysłuchali także raportu w sprawie bezpieczeństwa zdanego przez Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Zbigniewa Domalika, który był jednym z gości sesji.

Radni wysłuchali także Prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan Macieja Motora Greloka, który apelował o nie przenoszenie pomnika Władysława Orkana w jego historyczne miejsce – na Plac Słowackiego, co planowane jest w ramach rewitalizacji centrum miasta.

Wśród licznych interpelacji warto wymienić wniosek radnych Grzegorza Luberdy, Jacentego Rajskiego i Gabriela Samoleja, którzy chcą aby nowo budowany most między Bałęzowem, a Kowańcem nosił imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Burmistrz Marek Fryźlewicz odpowiadając na tą interpelację poinformował, że takie rozmowy już się toczyły m.in. z posłem Edwardem Siarką, natomiast zgosił swoje votum separatum w razie gdyby sprawa nadania imienia nowemu mostowi miała być powodem politycznych przepychanek, które mogą postawić Nowy Targ w złym świetle.

Radni przyjęli także przez aklamację treść apelu wystosowanego do ministra infrastruktury w temacie budowy ronda na południowym końcu ulicy Szaflarskiej. W apelu czytamy m.in. że planowane rozwiązanie w postaci instalacji sygnalizacji świetlnej jest niewystarczające dla tego niebezpiecznego miejsca, dlatego radni wnioskują o budowę ronda w ramach zaplanowanej na ten i przyszły rok wymiany nawierzchni na drodze krajowej nr 47 od Nowego Targu do Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.