PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Radosne szkoły również w Nowym Targu

Czwartek, 12 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz podpisał we środę w Krakowie umowę z Wojewodą Małopolskim Stanisławem Kracikiem w sprawie realizacji ministerialnego programu „Radosna Szkoła”. W jego ramach w pięciu nowotarskich szkołach podstawowych powstaną place zabaw i miejsca do zabaw dydaktycznych.


Łącznie na realizację programu miasto Nowy Targ otrzyma 60 tys. zł. Po 12 tys. zł otrzymają szkoły nr 2, 3, 5, 6 i 11. W tym miejscu warto wspomnieć, że miasto planuje połączenie pozostałych dwóch szkół nr 4 i 10 po przeniesieniu ich do budowanej szkoły na Niwie, poza tym nie mają one warunków lokalowych do wzięcia udziału w programie, a warunkiem jest zapewnienie oddzielnej sali na realizację umowy.

Rządowy program „Radosna szkoła” realizowany jest w latach 2009-2014. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld. zł, z czego ponad 1,2 mld. zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld. zł z budżetu gmin. W ramach programu o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw wewnątrz szkoły (np. do świetlic) oraz na wyposażenie uczniowskiego placu zabaw mogą starać się szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.