PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Fundacja na rzecz PPWSZ

Wtorek, 17 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSiedem podhalańskich firm podpisało dziś w siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu notarialny akt ustanowienia fundacji na rzecz uczelni. – Brałem udział w powstawaniu fundacji na rzecz UJ. Jestem przekonany że powstająca dziś fundacja będzie miała podobne znaczenie dla Podhalańskiej Wyższej – powiedział tuż po podpisaniu aktu notarialnego Rektor PPWSZ prof. Stanisław Hodorowicz.


W obecności nowotarskiego notariusza Stanisława Szatko podpisy złożyli przedstawiciele Geotermii Podhalańskiej, ZEW Niedzica, Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego, Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, ośrodka Kotelnica Białczańska, firmy Autoremo oraz Kazimierz Wolski. Zadeklarowali oni stworzenie funduszu założycielskiego w wysokości 65 tys. zł.

Profesor Hodorowicz dziękował nie tylko sygnatariuszom aktu notarialnego, ale również osobom i instytucjom, które brały czynny udział żeby do tego doszło, a więc Prorektor Annie Mlekodaj, obydwóm Starostom oraz Miastu Nowy Targ.

- Mam nadzieję że będzie to znaczący krok dla zapewnienia rozwoju Podhalańskiej Wyższej a przez Podhalańską Wyższą także i dla całego Podhala – powiedział Rektor Hodorowicz.

Podpisanie aktu notarialnego jest podstawą do starania się o rejestrację Fundacji przez sąd.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.