PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Ćwiczenia „Radiacja 2011”

Sobota, 21 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikCzy jesteśmy przygotowani na kolejną Fukushimę? Co stałoby się gdyby wybuchła elektrownia atomowa znacznie bliżej nas? 17 maja nowotarski Urząd Miasta wziął udział w ćwiczeniach „Radiacja 2011” zorganizowanych przez Wojewodę Małopolskiego, których jednym z elementów była dystrybucja preparatów jodu stabilnego wśród mieszkańców województwa.


Ćwiczenia zakładały przemieszczanie się chmury radioaktywnej powstałej w wyniku bliżej nieokreślonej elektrowni atomowej nad nasze województwo, w tym nad Nowy Targ. Preparaty stabilnego jodu przechowywane są w Składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Zalesiu Golczewskim. Stamtąd w przypadku sytuacji kryzysowej mają zostać szybko rozdystrybuowane wśród mieszkańców Małopolski.

W Urzędzie Miasta powołany Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, który w ramach ćwiczeń w Nowym Targu polecił praktyczne uruchomienie jednego punktu dystrybucji preparatu stabilnego jodu przy Gimnazjum nr 1.

W ćwiczeniu „Radiacja2011” wzięła udział Straż Miejska i Maltańska Służba Medyczna. Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń mają zostać podjęte na poziomie województwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.