PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Polsko-słowacka konferencja poświęcona gospodarce odpadami

Sobota, 21 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikRóżnice w gospodarce odpadami oraz planowane zmiany w przepisach jej dotyczących były tematem polsko-słowackiej konferencji zorganizowanej przez Referat ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ i Firmę IB Sp. z o.o. W Nowym Targu z tej okazji gościła dziesięcioosobowa delegacja z miast Kieżmark oraz Spiska Bela.


Na konferencji omawiane były główne zagadnienia obowiązującej Dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie odpadów oraz szereg planowanych zmian w naszych krajach w celu dostosowania do prawa unijnego, m.in. projekt ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawa o odpadach.

Spotkanie miało także na celu wymianę doświadczeń z zakresu zagadnień ogólnych dotyczących ochrony środowiska oraz integrację z miastami po stronie słowackiej. Poruszony został również problem transgranicznego oddziaływania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń na środowisko wokół Tatr.

Delegacja słowacka zwiedziła znajdującą się na terenie miasta Nowy Targ sortownię prowadzoną przez firmę IB Sp. z o.o., gdzie zapoznała się z zasadami segregacji odpadów zgodnie z obowiązującym w naszej gminie Regulaminem utrzymania czystości i porządku (prawo lokalne).

Podsumowaniem spotkania z delegacją słowacką było zwiedzanie rezerwatu „Bór na Czerwonem” i spacer oddaną w ubiegłym roku ścieżką edukacyjną prowadząca w głąb bogactwa i zasobów naszej przyrody. Spotkanie zostało zakończone pamiątkowym zdjęciem na platformie widokowej umieszczonej w samym sercu rezerwatu „Bór na Czerwonem”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.