PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Młodzi bankierzy nagrodzeni

Poniedziałek, 30 maja 2011 r.
Autor: Renata Liszka

fot. Piotr Rayski-Pawlik20 maja w sali obrad Urzędu Miasta Nowego Targu odbył się etap miejski konkursu „Matematyka jest wszędzie – matematyka w banku” adresowanego do uczniów klas 5 i 6 nowotarskich szkół podstawowych. Celem rywalizacji było pokazanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.


W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania zadania, w których - oprócz umiejętności matematycznych - znalazła się wiedza z zakresu „małej ekonomii”, a w szczególności przeprowadzanie obliczeń na pieniądzach, znajomość podstawowych pojęć ze słownika ekonomicznego, obliczanie odsetek bankowych, odczytywanie z tabel kursów walut, wypełnianie druków wpłat, umiejętność odczytywania tabeli notowań giełdowych itp.

W pierwszym etapie szkolnym, który odbył się 12 maja br. brało udział ponad 120 uczniów. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się 27 uczniów.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika przy współpracy Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. Honorowy Patronat na konkursem objął Burmistrz Miasta Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

Obecny konkurs jest pierwszym z cyklu planowanych konkursów na temat praktycznego zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego. Kolejny konkurs planowany jest na początku przyszłego roku szkolnego, którego tematem będzie „Matematyka jest wszędzie - matematyka w przyrodzie” – organizowanego w ramach projektu „Mali globtroterzy Gorczańskiego Parku Narodowego”. Będzie on realizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika, która otrzymała dotację na ten cel w wysokości 4.000,00 PLN z Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. „Bank Dziecięcych Uśmiechów”.

W dniu 26 maja 2011 r. podczas sesji Rady Miasta Nowego Targu zostały wręczone nagrody dla laureatów. Nagrody otrzymali uczniowie:

I miejsce zajęła Marta Skraba ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej

II miejsce zajął Bartłomiej Bugno ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej

III miejsce zajął Jakub Udziela ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Wyróżnienia otrzymali:

Łucja Maj ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II

Dominika Głodek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II

Krzysztof Halczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Nagrodzonych uczniów przygotowywali nauczycieli matematyki nowotarskich szkół:

mgr Anna Gach - Szkoła Podstawowa Nr 11

mgr Anna Świst-Chuchmacz - Szkoła Podstawowa Nr 2

mgr Danuta Szwajnos - Szkoła Podstawowa Nr 3

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie docenili pomysł na organizację konkursu, gdzie można wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole w życiu codziennym. Nauczyciele podkreślali, że poprzez tę formę konkursu mogą odpowiedzieć uczniom na częste pytania: po co my się tego uczymy?

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.