PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prezydent Bronisław Komorowski w Nowym Targu

Środa, 1 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Powiedziałem, że jak wygram – przyjadę. Więc jesteśmy razem z żoną – rozpoczął swoje powitanie na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Prezydent RP Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką Anną odwiedził we wtorek nowotarską uczelnię. Słowa te były nawiązaniem do ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej, w ramach której Prezydent Komorowski przyjechał do Nowego Targu.


- Cieszymy się bardzo z tej wizyty Pana Prezydenta z Małżonką, bo Nowy Targ to miasto, dla górali jedyne w świecie – przywitał Prezydenta Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Pan Prezydent jest naszym honorowym gościem w mieście, w którym realizujemy wielkie inicjatywy. Jedną z nich było powołanie do życia ponad dziesięć lat temu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. To wynik zabiegów, ale mogę również powiedzieć wręcz pewnej walki - bo o te szkoły była konkurencja – ze strony samorządu województwa małopolskiego ze szczególnym uczuciem wspominając zmarłego niedawno Marszałka Marka Nawarę, ze strony samorządu powiatowego, który przekazał teren nieruchomości, ze strony samorządu miasta i innych samorządów Podhala. My postawiliśmy na to co jest w dzisiejszym nowoczesnym świecie potrzebne, na to co Pan Prezydent często podkreśla – aby być konkurencyjni, musimy mieć dobrze wykształconą, wychowaną, przygotowaną do życia młodzież i taka młodzież tutaj Panie Prezydencie jest na sali.

Burmistrz na pamiątkę przekazał Prezydentowi statuetkę św. Katarzyny, patronki miasta, wspomniał również pod adresem Pani Prezydentowej, że drugą patronką Nowego Targu jest św. Anna. W tym miejscu Burmistrz ponowił zaproszenie dla Pierwszej Damy do zwiedzenia zabytkowego kościółka św. Anny. Prezydent otrzymał także od burmistrza nagranie hejnału miasta.

Prezydent Komorowski wpisał się także do miejskiej księgi pamiątkowej. W drodze na spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych Podhala zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z władzami Nowego Targu. Po spotkaniu udał się na mszę świętą do Ludźmierza.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.