PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

55 lat Sekcji Operacyjnej GOPR w Nowym Targu

Piątek, 3 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSkromnym spotkaniem w dyżurce pod Długą Polaną ratownicy Sekcji Operacyjnej Nowy Targ obchodzili 55-lecie powstania tej jednostki organizacyjnej Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na obchody te zaprosili również Burmistrza Marka Fryźlewicza, który przed półtora roku został odznaczony za zasługi dla ratownictwa górskiego.


- Składam Panu Kierownikowi oraz wszystkim ratownikom Sekcji serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. Życzę dalszej aktywnej działalności na rzecz bezpieczeństwa i niesienia pomocy w górach oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym. Dziękując za dobrą współpracę, zaangażowanie w ważne dla społeczności lokalnej sprawy, a wśród nich akcje charytatywne i społeczne, wszystkich ratowników pozdrawiam. Szczęść Boże! – napisał Burmistrz w okolicznościowym adresie.

Nowotarscy ratownicy dyżurują społecznie w każdy weekend w godzinach 13-21 latem i 9-17 zimą. W dni powszednie dyżuruje jeden ratownik etatowy. Całodobową gotowość utrzymuje Stacja Centralna Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce i w razie potrzeby do większych akcji zwołuje ratowników „bez względu na porę roku, dnia i stan pogody” – jak napisał gen. Mariusz Zaruski w rocie przyrzeczenia, które do dziś składa każdy przyjmowany do GOPR ratownik.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.