PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Dziecka w ratuszu

Piątek, 3 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikDoroczną tradycją jest, że Burmistrz miasta zaprasza na Dzień Dziecka do ratusza najmłodszych mieszkańców miasta. I w tym roku mali nowotarżanie dostali symboliczne klucze od bram Nowego Targu na dowód tego, że w swoje święto to dzieci rządzą miastem.


W reprezentacyjnych salach ratusza gościli wychowankowie z przedszkola nr 4 na os. Bór. Od serca zaśpiewały Wiceburmistrzowi Janowi Kolasie, zatańczyły, a następnie nadszedł czas na pytania. O marzenia. Jak się okazało, były to dość drobne rzeczy, jak balonik czy klocki, ale jedna z dziewczynek zamarzyła o różowym domku na drzewie!

Część materialnych życzeń maluchów została spełniona, ponieważ częścią tradycji ratuszowych wizyt maluchów jest to, że Burmistrz funduje prezenty w postaci zabawek dla przedszkola. Oprócz tego jest zawsze słodki poczęstunek, na który Burmistrz Kolasa zaprosił pod koniec spotkania. Wizytę w ratuszu przedszkolaki zakończyły zwiedzając cały budynek z Muzeum Podhalańskim włącznie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.