PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kapituła „Trzeźwego Umysłu” w Nowym Targu

Poniedziałek, 13 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPełnomocnicy ds. uzależnień z różnych miast Polski, przedstawiciele Policji oraz osoby zaangażowane w kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” spotkali się w Nowym Targu na konferencji kapituły ZTU. Jak się okazuje, nasze miasto jest jednym z wzorowych przykładów realizacji profilaktyki przeciwko uzależnieniom.


Jednym z prelegentów konferencji był Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła, który opowiedział o nowotarskich działaniach w ramach kampanii ZTU. Naczelnik Jagła jest jednym jednego z najbardziej aktywnych koordynatorów kampanii w Polsce, członkiem honorowej kapituły.

Pełnomocnicy z różnych miast bardzo chwalili burmistrza miasta za otwarte serce na sprawy społeczne i zrozumienie dla konsekwentnego realizowania miejskiego programu profilaktyki. Tymczasem już po raz jedenasty ruszyła kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tegorocznej edycji uczestniczy blisko 900 samorządów z całego kraju. Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze).

Jednym z najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych. - Zależy nam na znalezieniu dobrej recepty na różne patologie, które pojawiły się wśród dzieci i młodzieży - mówi Piotr Adamski, pomysłodawca "ZTU" i szef przedsięwzięcia.

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to wielki projekt profilaktyczny odbywający się w małych i dużych samorządach. Polega między innymi na propagowaniu zdrowego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców gminy. Pomagają w tym specjalnie skonstruowane i zróżnicowane materiały, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ulotki, plakaty, konkursy, chorągiewki), ich rodziców (ulotki, plakaty), nauczycieli (scenariusze zajęć), kierowców (ulotki), sprzedawców alkoholu (plakaty).

Już po raz 11. do instytucji w całym kraju dotarły materiały profilaktyczne, przeznaczone dla dzieci, ich rodziców, kierowców, nauczycieli, samorządowców. Do końca listopada w szkołach i gminach będą odbywać się konkursy indywidualne i zbiorowe, festyny, wywiadówki profilaktyczne, happeningi, kontrole policyjne połączone z rozdawaniem ulotek kampanii. Nowotarski akcent kampanii rozpoczął się od spotkania z pedagogami szkolnymi, którzy w szkołach podstawowych i gimnazjach pełnią funkcje koordynatorów "trzeźwego umysłu".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.