PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Młodnieje tabor MZK

Piątek, 17 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikTrzy małe autobusy – jeden do końca sierpnia, a drugi do maja przyszłego roku – zakupi Miejski Zakład Komunikacji od Lider Trading w Warszawie o/Łańcut. Dziś Burmistrz Marek Fryźlewicz, Tadeusz Czerniec, pełnomocnik firmy Lider Trading oraz Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji Krzysztof Antos podpisali stosowną umowę w ramach realizacji przez miasto unijnego programu „Poprawa i wzmocnienie funkcjonowania transportu publicznego w Gminie Miasto Nowy Targ”.


Autobusy, które przyjadą do Nowego Targu charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, są ekologiczne, spełniają normy emisji spalin powyżej wymaganych Euro-5. Dają możliwość przewozu 36 pasażerów, w tym 11 na miejscach siedzących. Wyposażone będą w biletomaty i system informacyjny. Dodatkowo firma w ramach obsługi autobusów przekaże komputer do diagnostyki, który pozwoli jeszcze lepiej eksploatować pojazdy. Będą one obsługiwać linię nr 11 na Buflak, która została otworzona nawet wcześniej niż przewidywał harmonogram unijnego projektu. Jest w nim zawarte także otwarcie linii nr 12 na os. Gazdy.

- Jako miasto, w roku 2013 będziemy mieli jeden z najmłodszych taborów w Polsce. Średnia wieku autobusu będzie wynosić trzy lata, niewiele miast w Polsce może się tym pochwalić - podkreślił dyrektor MZK Krzysztof Antos. Poinformował on także, że wkrótce modernizowane będą warsztaty i siedziba MZK za ok. 1.2 mln.

- Po realizacji całościowej projektu będziemy się zastanawiali nad systemem, który zachęci mieszkańców południa miasta do korzystania z komunikacji miejskiej – zapowiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Szczegóły trudno podać. Chodzi o to, żeby odciążyć ruch samochodowy w centrum. Zamiast jechać samochodem, lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.