PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowotarski mechanik drugi w Polsce

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMariusz Szewczyk, kierownik warsztatu nowotarskiej firmy Moto Service Adam Worwa zajął drugie miejsce w prestiżowym konkursie „Mechanik Roku 2011” przez firmę FOTA. To już kolejny sukces tego mechanika pracującego w Moto Service od piętnastu lat. Dwa lata temu zajął on również drugie miejsce, a w ubiegłym roku trzecie.


Konkurs miał charakter ogólnopolski, a eliminacje prowadzone były drogą internetową. Na trzydzieści pytań uczestnicy musieli odpowiedzieć w pół godziny, nie było więc szansy skonsultować odpowiedzi siedząc przed komputerem. Ten etap przeszedł także współwłaściciel Moto Service, Łukasz Worwa. Na finały do Kołobrzegu pojechali razem z Oskarem Pieprzakiem.

Na miejscu zorganizowane były półfinały teoretyczne z testem wielokrotnego wyboru – co było utrudnieniem w porównaniu do lat ubiegłych. Do finału zakwalifikowało się już tylko pięciu uczestników, którzy mieli do zrealizowania zadania praktyczne z różnych dziedzin eksploatacji pojazdów. Np. diagnozę tarczy hamulcowej z wykorzystaniem suwmiarki, mikromierza i czujnika zegarowego oraz analizę budowy pompy hamulcowej z określeniem czy nadaje się ona do układu z ABS czy nie. I tylko jeden z uczestników okazał się lepszy od Mariusza Szewczyka.

Łukasz Worwa, który wraz z rodziną podtrzymuje tradycje firmy założonej przez zmarłego trzy lata temu ojca, śp. Adama Worwy (byłego radnego miasta, inicjatora m.in. konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście i fundatora pucharu w tym konkursie) podkreśla, że wysokie miejsce jego pracownika w Kołobrzegu to nie tylko sukces Moto Service, ale i znakomita promocja miasta. Nowotarżanie są już marką wśród czołówki polskich mechaników, a coroczny przyjazd na finały ich zmagań z regionalnymi smakołykami sprawia, że i miasto jest postrzegane bardzo pozytywnie.

Na zdjęciu od lewej Mariusz Szewczyk i Łukasz Worwa z dyplomem wywalczonym w Kołobrzegu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.