PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu poszerza ofertę

Wtorek, 12 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu poszerza ofertęSpecjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu od 1 września 2011r. poszerza swoją ofertę edukacyjno- terapeutyczną o klasę I-III (I etap edukacyjny) dla dzieci autystycznych. Nauka realizowana będzie w oparciu o indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, opracowane na podstawie diagnozy umiejętności ucznia i dostosowane szczegółowo do jego potrzeb i możliwości.


Programy ukierunkowane będą przede wszystkim na rozwój mowy
i komunikacji, doskonalenie samodzielności i zabawy, naukę podejmowania
i podtrzymywania interakcji społecznych z rówieśnikami i dorosłymi, kształtowanie poprawnych zachowań w miejscach publicznych, a także na rozwój umiejętności intelektualnych. Celem realizowanych z dziećmi programów będzie przygotowanie ich do podjęcia dalszej nauki w kolejnych etapach kształcenia w zależności od możliwości dzieci.

Dla uczniów z autyzmem zaplanowano zajęcia rewalidacyjne z zakresu logoterapii i muzykoterapii oraz zajęcia korekcyjno- kompensacyjne według potrzeb rozwojowych dziecka. Uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnie uczestniczyć m.in. w : treningu mózgu techniką EEG Biofeedback, terapii słuchowej metodą Tomatis zwanej „elektronicznym uchem”, ćwiczeniach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, hydroterapii, symultaniczno – sekwencyjnej nauce czytania, psychoterapii z elementami socjoterapii, biblioterapii itp. Będą również brać aktywny udział w życiu szkoły: w wycieczkach, konkursach oraz imprezach i uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Każdy z uczniów będzie miał wyznaczone indywidualne zadania do opanowania w danym półroczu lub roku szkolnym. Umożliwi to każdemu dziecku odniesienie sukcesu na miarę jego możliwości.

Sala lekcyjna oprócz miejsca do pracy ma wydzielony kąt do relaksu
i odpoczynku, wyposażona jest w nowoczesne i ciekawe pomoce naukowe.

Podejmowane przez nauczycieli i terapeutów działania edukacyjno – terapeutyczne będą służyły osiąganiu poniższych celów:

 • wszechstronne stymulowanie rozwoju na miarę indywidualnych możliwości dziecka, z położeniem szczególnego nacisku na rozwój ruchowy zarówno w zakresie wielkiej jak i małej motoryki,
 • rozwijanie zdolności do komunikowania się,
 • dążenie do maksymalnej niezależności w zakresie zaspokajania własnych potrzeb na miarę możliwości dziecka z położeniem szczególnego nacisku na samoobsługę,
 • kształtowanie zachowań adaptacyjnych z zachowaniem prawa do swojej „inności”,
 • przygotowanie do uczestnictwa w różnych formach życia społecznego
  z zachowaniem prawa do swojej „inności”.

http://www.soswnr1.nowytarg.pl/news.php

Zobacz w naszym sklepie:
 • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
  300 zł
 • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
  90 zł
 • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
  35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.