PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu poszerza ofertę

Wtorek, 12 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu poszerza ofertęSpecjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu od 1 września 2011r. poszerza swoją ofertę edukacyjno- terapeutyczną o klasę I-III (I etap edukacyjny) dla dzieci autystycznych. Nauka realizowana będzie w oparciu o indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, opracowane na podstawie diagnozy umiejętności ucznia i dostosowane szczegółowo do jego potrzeb i możliwości.


Programy ukierunkowane będą przede wszystkim na rozwój mowy
i komunikacji, doskonalenie samodzielności i zabawy, naukę podejmowania
i podtrzymywania interakcji społecznych z rówieśnikami i dorosłymi, kształtowanie poprawnych zachowań w miejscach publicznych, a także na rozwój umiejętności intelektualnych. Celem realizowanych z dziećmi programów będzie przygotowanie ich do podjęcia dalszej nauki w kolejnych etapach kształcenia w zależności od możliwości dzieci.

Dla uczniów z autyzmem zaplanowano zajęcia rewalidacyjne z zakresu logoterapii i muzykoterapii oraz zajęcia korekcyjno- kompensacyjne według potrzeb rozwojowych dziecka. Uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnie uczestniczyć m.in. w : treningu mózgu techniką EEG Biofeedback, terapii słuchowej metodą Tomatis zwanej „elektronicznym uchem”, ćwiczeniach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, hydroterapii, symultaniczno – sekwencyjnej nauce czytania, psychoterapii z elementami socjoterapii, biblioterapii itp. Będą również brać aktywny udział w życiu szkoły: w wycieczkach, konkursach oraz imprezach i uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Każdy z uczniów będzie miał wyznaczone indywidualne zadania do opanowania w danym półroczu lub roku szkolnym. Umożliwi to każdemu dziecku odniesienie sukcesu na miarę jego możliwości.

Sala lekcyjna oprócz miejsca do pracy ma wydzielony kąt do relaksu
i odpoczynku, wyposażona jest w nowoczesne i ciekawe pomoce naukowe.

Podejmowane przez nauczycieli i terapeutów działania edukacyjno – terapeutyczne będą służyły osiąganiu poniższych celów:

 • wszechstronne stymulowanie rozwoju na miarę indywidualnych możliwości dziecka, z położeniem szczególnego nacisku na rozwój ruchowy zarówno w zakresie wielkiej jak i małej motoryki,
 • rozwijanie zdolności do komunikowania się,
 • dążenie do maksymalnej niezależności w zakresie zaspokajania własnych potrzeb na miarę możliwości dziecka z położeniem szczególnego nacisku na samoobsługę,
 • kształtowanie zachowań adaptacyjnych z zachowaniem prawa do swojej „inności”,
 • przygotowanie do uczestnictwa w różnych formach życia społecznego
  z zachowaniem prawa do swojej „inności”.

http://www.soswnr1.nowytarg.pl/news.php

Zobacz w naszym sklepie:
 • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
  160 zł
 • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
  85 zł
 • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
  70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.