PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pięć tysięcy dolarów dla nowotarskich niewidomych

Sobota, 30 lipca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPięć tysięcy dolarów dla nowotarskiego koła Polskiego Związku Niewidomych przekazała Królowa Związku Podhalan w Północnej Ameryce Magdalena Walkosz-Strzelec. Pieniądze uzyskane z balu charytatywnego na rzecz Związku przekazała osobiście Annie Tylce, prezesowi koła. Podpisana została też odpowiednia umowa.


- Od stycznia organizowałam wycieczkę do Pragi ze Związku Niewidonych i wysłałam dwadzieścia osiem listów do Polonii za granicą, do różnych krajów i między innymi do Związku Podhalan w Północnej Ameryce – mówi prezes Tylka.
- Wiele listów się wróciło albo fundacje nie miały pieniędzy, albo adresy były nieaktualne i już praktycznie od marca nie było odzewu. I nagle kiedy pani Magda zadzwoniła, że jest królową Związku Podhalan i że chce przekazać pieniądze, myślałam że ktoś sobie robi żarty – przyznaje pani prezes.

Królowa Związku Podhalan jednak nie żartowała, a w czwartek jej rozmowa telefoniczna zmaterializowała się w formie dużej dotacji dla nowotarskiego Związku. Wycieczka została już co prawda sfinansowana z innych środków, ale jak zapewnia pani prezes, dar od Polonii Amerykańskiej pozwoli na wyjazd członków koła w przyszłym roku. W podziękowaniu Magdalena Walosz-Strzelec otrzymała kwiaty i podarunki od Polskiego Związku Niewidomych oraz od Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.