PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pięć tysięcy dolarów dla nowotarskich niewidomych

Sobota, 30 lipca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPięć tysięcy dolarów dla nowotarskiego koła Polskiego Związku Niewidomych przekazała Królowa Związku Podhalan w Północnej Ameryce Magdalena Walkosz-Strzelec. Pieniądze uzyskane z balu charytatywnego na rzecz Związku przekazała osobiście Annie Tylce, prezesowi koła. Podpisana została też odpowiednia umowa.


- Od stycznia organizowałam wycieczkę do Pragi ze Związku Niewidonych i wysłałam dwadzieścia osiem listów do Polonii za granicą, do różnych krajów i między innymi do Związku Podhalan w Północnej Ameryce – mówi prezes Tylka.
- Wiele listów się wróciło albo fundacje nie miały pieniędzy, albo adresy były nieaktualne i już praktycznie od marca nie było odzewu. I nagle kiedy pani Magda zadzwoniła, że jest królową Związku Podhalan i że chce przekazać pieniądze, myślałam że ktoś sobie robi żarty – przyznaje pani prezes.

Królowa Związku Podhalan jednak nie żartowała, a w czwartek jej rozmowa telefoniczna zmaterializowała się w formie dużej dotacji dla nowotarskiego Związku. Wycieczka została już co prawda sfinansowana z innych środków, ale jak zapewnia pani prezes, dar od Polonii Amerykańskiej pozwoli na wyjazd członków koła w przyszłym roku. W podziękowaniu Magdalena Walosz-Strzelec otrzymała kwiaty i podarunki od Polskiego Związku Niewidomych oraz od Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Spinka góralska XVISpinka góralska XVIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.