PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pożegnanie śp. Władysława Skalskiego

Sobota, 27 sierpnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWładze miasta i powiatu, działacze „Solidarności” z całego Podhala, rodzina i przyjaciele towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Władysława Skalskiego, byłego Posła na Sejm, działacza „S” i niestrudzonego tropiciela prawdy o działaniach komunistycznego reżimu w naszym regionie.


- Przyjazny i życzliwy ludziom, starał się im pomagać nie tylko w czasach stanu wojennego, ale i często gdy przychodził do mnie z ich trudnymi problemami prosząc tylko, żeby nie mówić, że to on wstawiał się w ich sprawie – wspominał zmarłego Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas ceremonii pogrzebowej na miejskim cmentarzu. - Jako długoletni burmistrz Nowego Targu mogę wiele powiedzieć o jego zaangażowaniu w sprawy rodzinnego Miasta. Nieraz przekazywał mi swoje zdanie w różnych sprawach – zdanie nie narzucające się, ale też potrafił się przyznać, że w konkretnej miejskiej sprawie nie miał racji.

Zmarłego wspominali również ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Stanisław Żurowski, którzy specjalnie przyjechali do Nowego Targu pożegnać przyjaciela.

Władysław Skalski zmarł w wieku 70 lat. Po zakończeniu działalności politycznej zajął się pracą badawczą dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej. Efektem tych badań były książki „Solidarność Podhala”, „Pierwsza pielgrzymka Ojca św. Jana Pawła II do Polski. Jan Paweł II w Nowym Targu – 8 czerwca 1979 r. w dokumentach służby bezpieczeństwa PRL”, a ostatnio „Koronacja – Ludźmierz 15 VIII 1963 r.” opowiadająca o działaniach służb reżimowych przed uroczystością koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.