PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pożegnanie śp. Władysława Skalskiego

Sobota, 27 sierpnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWładze miasta i powiatu, działacze „Solidarności” z całego Podhala, rodzina i przyjaciele towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Władysława Skalskiego, byłego Posła na Sejm, działacza „S” i niestrudzonego tropiciela prawdy o działaniach komunistycznego reżimu w naszym regionie.


- Przyjazny i życzliwy ludziom, starał się im pomagać nie tylko w czasach stanu wojennego, ale i często gdy przychodził do mnie z ich trudnymi problemami prosząc tylko, żeby nie mówić, że to on wstawiał się w ich sprawie – wspominał zmarłego Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas ceremonii pogrzebowej na miejskim cmentarzu. - Jako długoletni burmistrz Nowego Targu mogę wiele powiedzieć o jego zaangażowaniu w sprawy rodzinnego Miasta. Nieraz przekazywał mi swoje zdanie w różnych sprawach – zdanie nie narzucające się, ale też potrafił się przyznać, że w konkretnej miejskiej sprawie nie miał racji.

Zmarłego wspominali również ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Stanisław Żurowski, którzy specjalnie przyjechali do Nowego Targu pożegnać przyjaciela.

Władysław Skalski zmarł w wieku 70 lat. Po zakończeniu działalności politycznej zajął się pracą badawczą dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej. Efektem tych badań były książki „Solidarność Podhala”, „Pierwsza pielgrzymka Ojca św. Jana Pawła II do Polski. Jan Paweł II w Nowym Targu – 8 czerwca 1979 r. w dokumentach służby bezpieczeństwa PRL”, a ostatnio „Koronacja – Ludźmierz 15 VIII 1963 r.” opowiadająca o działaniach służb reżimowych przed uroczystością koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.