PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

130. urodziny OSP Nowy Targ rozpoczęte

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik„Pod patronatem świętego Floriana – 130 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu” książka obecnego prezesa tej organizacji Bogusława Giełczyńskiego i Marcina Jagły była promowana w czwartkowy wieczór w Muzeum Podhalańskim podczas wernisażu wystawy pamiątek pochodzących z całego okresu działania nowotarskiej OSP. Wernisaż był częścią zbliżających się niedzielnych obchodów jubileuszu tej najstarszej na Podhalu organizacji społecznej.


Burmistrz Marek Fryźlewicz, który sam kultywując rodzinne tradycje jest członkiem nowotarskiej OSP, najbardziej cieszył się z nowego nabytku tej organizacji, jakim jest nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy na bazie Mercedesa. – Tej samej marki samochód był przed wojną, a co się z nim stało, to można przeczytać właśnie w tej książce – zaznaczył.

Publikacja, jak powiedział jej współautor – Bogusław Giełczyński, nawet lepiej opisuje wydarzenia sprzed II Wojny Światowej, niż za czasów „władzy ludowej”, ponieważ przed wojną cała praca OSP była pieczołowicie dokumentowana, natomiast po wojnie już mniej.

Autorzy „Pod patronatem...” są pracownikami Urzędu Miasta. Bogusław Giełczyński jest Naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich, natomiast Marcin Jagła jest Naczelnikiem Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji.

Na wystawie można obejrzeć stare zdjęcia i dokumenty, sprzęt i mundury strażackie, a także sztandary Ochotniczej Straży Pożarnej fundowane strażakom na przestrzeni 130 lat.

W imieniu Burmistrza Marka Fryźlewicza i oraz władz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu serdecznie zapraszamy na główne obchody jubileuszu 130-lecia istnienia, które rozpoczną się w niedzielę o godz. 11 w kościele pw. Św. Katarzyny w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.