PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Konferencja naukowa w ramach programu „Eko-Agro-Fitness”

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Adam Kitkowski16 września w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbyła się konferencja naukowa zatytułowana "Trening zdrowotny w rekreacji i fizjoterapii". Organizatorem konferencji byli: Instytut Fizjoterapii i Instytut Rekreacji i Turystyki nowotarskiej uczelni. Udział w Komitecie Honorowym konferencji zadeklarował starosta tatrzański – Andrzej Gąsienica Makowski.


W nowotarskiej konferencji wzięli udział, m. in.: prof. Krzysztof Krzystyniak, który wygłosił referat plenarny Bezpieczeństwo dodatków do żywności w treningu zdrowotnym, prof. Milan Duricek ze Słowacji, który miał wykład na temat Aspektów treningu zdrowotnego w koncepcji sportu dla wszystkich i koncepcji turystyki rekreacyjnej, prof. Roman Kalina, który przedstawił referat zatytułowany Komplementarny trening zdrowotny.

W drugiej części konferencji swoje koncepcje naukowe prezentowali doktoranci akademii wychowania fizycznego z Katowic, Krakowa i Warszawy. Była to sesja posterowa.

Konferencja jest kontynuacją innowacyjnego programu naukowego – EKO-AGRO-FITNESS prof. Romana Kaliny, wykładowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i uczelni w Nowym Targu. Pierwsza konferencja propagująca ten projekt na Podhalu odbyła się w czerwcu b. r. w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.

W liście intencyjnym do uczestników konferencji czytamy: (… ) Permanentny trening zdrowotny jest tak samo, jak ustawiczne kształcenie, podstawowym warunkiem rozwoju jednostki i większych populacji. Dla starzejących się społeczeństw krajów rozwijających się poszerzanie i utrzymywanie zdrowia pozytywnego w jego wszystkich wymiarach – somatycznym, psychicznym i społecznym – to jedna z najważniejszych misji dnia dzisiejszego i przyszłości.

(…) Udział w tej kameralnej konferencji prelegentów zagranicznych (…), ale także najwyższych władz Regionów Tatr i Podhala jest bezpośrednim dowodem wagi tego przedsięwzięcia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.