PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Konferencja naukowa w ramach programu „Eko-Agro-Fitness”

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Adam Kitkowski16 września w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbyła się konferencja naukowa zatytułowana "Trening zdrowotny w rekreacji i fizjoterapii". Organizatorem konferencji byli: Instytut Fizjoterapii i Instytut Rekreacji i Turystyki nowotarskiej uczelni. Udział w Komitecie Honorowym konferencji zadeklarował starosta tatrzański – Andrzej Gąsienica Makowski.


W nowotarskiej konferencji wzięli udział, m. in.: prof. Krzysztof Krzystyniak, który wygłosił referat plenarny Bezpieczeństwo dodatków do żywności w treningu zdrowotnym, prof. Milan Duricek ze Słowacji, który miał wykład na temat Aspektów treningu zdrowotnego w koncepcji sportu dla wszystkich i koncepcji turystyki rekreacyjnej, prof. Roman Kalina, który przedstawił referat zatytułowany Komplementarny trening zdrowotny.

W drugiej części konferencji swoje koncepcje naukowe prezentowali doktoranci akademii wychowania fizycznego z Katowic, Krakowa i Warszawy. Była to sesja posterowa.

Konferencja jest kontynuacją innowacyjnego programu naukowego – EKO-AGRO-FITNESS prof. Romana Kaliny, wykładowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i uczelni w Nowym Targu. Pierwsza konferencja propagująca ten projekt na Podhalu odbyła się w czerwcu b. r. w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.

W liście intencyjnym do uczestników konferencji czytamy: (… ) Permanentny trening zdrowotny jest tak samo, jak ustawiczne kształcenie, podstawowym warunkiem rozwoju jednostki i większych populacji. Dla starzejących się społeczeństw krajów rozwijających się poszerzanie i utrzymywanie zdrowia pozytywnego w jego wszystkich wymiarach – somatycznym, psychicznym i społecznym – to jedna z najważniejszych misji dnia dzisiejszego i przyszłości.

(…) Udział w tej kameralnej konferencji prelegentów zagranicznych (…), ale także najwyższych władz Regionów Tatr i Podhala jest bezpośrednim dowodem wagi tego przedsięwzięcia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.