PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Spotkanie z dzielnicowymi

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSześciu dzielnicowych z nowotarskich rewirów było gośćmi spotkania zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Marka Fryźlewicza wraz z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu. Na zaproszenie Burmistrza do sali obrad Urzędu Miasta przyszli również komendanci KPP oraz nowotarscy Radni.


- Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych spraw, które mieszkańcy wymieniają pośród problemów w mieście, stąd inicjatywa tego spotkania – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz witając jego uczestników. – Rola dzielnicowego po tych przemianach w ostatnich dziesięcioleciach została obniżona, przynajmniej ja to tak widzę. Doświadczenie krajów, które uznawane są za bezpieczne pokazuje, że tam gdzie rola dzielnicowego jest doceniana, tam gdzie dzielnicowi współpracują ze społecznością lokalną, tam jest łatwiej o poczucie bezpieczeństwa. Problemy które występują, są szybciej rozwiązywane.

Wszyscy dzielnicowi zostali przedstawieni ze stopnia służbowego imienia i nazwiska. Po komendantach KPP głos zabrał naczelnik sekcji prewencji podinsp. Robert Siemek, który wyjaśnił, że rola dzielnicowego co prawda jest określona, ale codzienna służba zmusza przełożonych dzielnicowych do wykorzystywania ich w innym charakterze. Na przykład do konwojowania zatrzymanych, zabezpieczenia imprez kulturalnych, czy meczów.

O szczegółach pracy dzielnicowych opowiadał st. asp. Marcin Mikołajczyk, kierownik rewiru dzielnicowych. Na pojawiający się wielokrotnie zarzut, że wiele osób nie wie jak wygląda ich dzielnicowy, odpowiedział iż zazwyczaj z dzielnicowym kontakt mają ci, którzy wchodzą w konflikt z prawem. Oczywiście pod adresem policjantów nie padały same zarzuty, bo radni chwalili stróżów prawa. Nawet sam Mikołajczyk był chwalony przez Radnego Jana Łapsę, ponieważ zanim objął obowiązki kierownika dzielnicowych, sam był dzielnicowym Kowańca, gdzie Radny Łapsa mieszka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.