PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Senator Hodorowicz w nowotarskim ratuszu

Poniedziałek, 10 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Senator Hodorowicz w nowotarskim ratuszuPrzedstawiciele władz miasta wraz z samorządowcami z całego Podhala witali dziś senatora – elekta prof. Stanisława Hodorowicza w nowotarskim ratuszu. Zaproszony przez Burmistrza Marka Fryźlewicza rektor PPWSZ przyjechał na Rynek dorożką i właśnie tam spotkał się z zaproszonymi gośćmi.


- Ostatniego senatora miasto i Podhale miało w 1935 roku, był to profesor Stanisław Głąbiński, rektor Uniwersytetu Lwowskiego, który pochodził z Nowego Targu. I po prawie osiemdziesięciu latach mamy znowu profesora na tym stanowisku, a że wyczytałem że wieziono go dorożką do ratusza, to dzisiaj nie mogło być inaczej – wytłumaczył zorganizowaną naprędce galę Burmistrz Fryźlewicz. - Senator trochę się zżymał, skąd ta dorożka, ale mogę powiedzieć prywatnie, że powozi mój syn Maksymilian i to są jego konie – zaznaczył Burmistrz ku uciesze zgromadzonych.

Profesora i gości witał również Marcin Ozorowski, szef sztabu wyborczego prof. Hodorowicza. – Przed wynikiem pochylam się z pokorą, bo każdy sukces ma wiele czynników, a jednym z tych czynników jesteście wy państwo, którzy zawierzyliście że możemy mieć senatora i że jedynym godnym reprezentantem ziem górskich będzie właśnie profesor Hodorowicz – powiedział Ozorowski dziękując za współpracę i wsparcie.

- Podczas kampanii poznałem wielu ludzi i zdobyłem wielu przyjaciół. Cenię sobie to, traktuję jako ogromny kapitał, który mam nadzieję pozwoli mi godnie państwa reprezentować, ponieważ za sobą czuję wasze gorące serca i za to serdecznie dziękuję. Chylę czoło przed wynikami, które uzyskali konkurenci. To są dobre wyniki. Jestem pełen uznania i to uznanie osobiście postaram się im przekazać – powiedział senator – elekt, prof. Stanisław Hodorowicz. – Traktuję ten wybór jako rzecz, która mnie zobowiązuje dlatego proszę, żebyście anonsowali wszystko, co w związku z waszymi profesjami odczuwacie i co uważacie że powinno ulec zmianie.

Profesor dziękował także Podhalańskiej Wspólnocie Samorządowej, która od samego początku poparła jego kandydaturę do Senatu i czynnie ją wspierała. – Jestem z was i będę z wami – zakończył swoje rzemówienie Profesor.

Oprócz grona samorządowców z powiatu nowotarskiego obecni byli także Burmistrz Janusz Majcher i Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, radny Jan Gąsienica Walczak oraz poseł Andrzej Gut Mostowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    25 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.