PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Powiat Nowotarski otrzymał kolejną Schetynówkę

Sobota, 29 października 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Powiat Nowotarski otrzymał kolejną SchetynówkęMilion złotych dofinansowania dostanie Powiat Nowotarski w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na ogłoszonej przez Wojewodę Małopolskiego liście rankingowej wniosek powiatu znalazł się na trzecim miejscu, które praktycznie gwarantuje dofinansowanie. Dotacja ta pomoże zrealizować inwestycję polegającą na przebudowie i modernizacji połączenia drogowego Groń – Niedzica – Krośnica za łączną kwotę 4,5 miliona złotych (przewidywana wartość robót).


Do realizacji przewidzianych jest kilka zadań. W Niedzicy, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Kacwina, powstanie oświetlone rondo, przebudowany też zostanie istniejący przepust. Od ronda w kierunku Kacwina, przeprowadzony zostanie remont drogi na odcinku pół kilometra, któremu towarzyszyć będzie przebudowa kanalizacji i budowa chodnika. Kapitalnie przebudowany zostanie most potoku Niedziczanka w Niedzicy i dojazdy do niego - po pół kilometra nowej nawierzchni z każdej strony. Na odcinku drogi powiatowej z Gronia do Niedzicy zaplanowane jest wykonanie oznakowania pionowego i poziomowego, uzupełnienie barier i elementów bezpieczeństwa ruchu. Dodatkowo, na odcinku ze Sromowiec Wyżnych do Krośnicy, na odcinku 4 km zamontowane zostaną nowe bariery. Inwestycja obejmie w sumie odcinki dróg powiatowych i długości 25,8 km.

Inwestycję finansują: Narodowy Program Dróg Lokalnych (1 mln zł), Gmina Łapsze Niżne (1,6 mln zł) i Powiat Nowotarski (ok. 2 mln zł).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.