PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Odbiór mostu na Bałęzowem

Piątek, 4 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZbliża się termin oddania mostu na Bałęzowem i drogi do niego. Nie jest on jeszcze precyzyjnie określony, ponieważ związany jest z m.in. uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. We czwartek komisja z Urzędu Miasta przeprowadziła odbiór techniczny obiektu.


Inspektorzy przeszli od skrzyżowania z ul. Waksmundzką do ronda na Kowańcu. Zauważyli kilka niewielkich usterek, które przedstawiciele firmy Mota-Engil Polska, wykonawcy mostu zobowiązali się usunąć.

- Czeka nas jeszcze masa roboty. Sprawdzanie różnych odbiorów branżowych. Bo to że jakieś drobne rzeczy są do poprawienia, to najmniejszy problem – mówi Adam Sojka, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Do Urzędu należy teraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi i mostu, co może potrwać dwa, trzy tygodnie. Jeżeli Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uzna oddanie mostu za ważny interes społeczny, decyzja może być prawomocna z chwilą wydania. Jednak nie należy się spodziewać oddania mostu przed 15 listopada, natomiast realny termin to przełom listopada i grudnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.