PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Powiat Nowotarski - Samorządowym Liderem Edukacji

Piątek, 2 grudnia 2011 r.
Autor: AKS

Powiat Nowotarski - Samorządowym Liderem EdukacjiPodczas gali finałowej konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powiat nowotarski otrzymał status laureata I edycji konkursu i programu certyfikacji gmin i powiatów Rzeczpospolitej Polskiej przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.


Konkurs organizowany jest pod patronatem Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącego Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

- To jest sukces powiatu, sukces całego środowiska oświatowego naszego powiatu – powiedział Krzysztof Faber starosta nowotarski. – Dziękuje członkom zarządu, radnym dyrektorom i nauczycielom, dziękuję pracownikom Powiatowego Centrum Oświaty, dzięki nim możemy dziś mówić o marce oświaty powiatu nowotarskiego, którą tworzy bogata oferta edukacyjna.

Powiat nowotarski otrzymał również nagrodę dodatkową, wyróżnienie „Primus", przyznawane samorządom uhonorowanym najwyższą liczbą punktów konkursowych. Miasto zdobyło 135 punktów na 150 możliwych do uzyskania. Jako uzasadnienie przyznania certyfikatu Powiatowi, wskazano wprowadzone rozwiązania systemowe dotyczące kształcenia zawodowego oraz przyjętą strategię rozwoju oświaty w dziedzinie inwestycji w infrastrukturę lokalową i sportową.

- Uzyskanie certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji oznacza wyróżnienie się na tle innych podmiotów samorządowych pod względem inwestycji w edukację i działalności na rzecz jej rozwoju. Powiat podejmuje aktywne działania w kierunku aktywizowania młodzieży uczącej się oraz rozwijania jej edukacyjnych i naukowych pasji oraz dba o rozwój gospodarki opartej na wiedzy i przez to wzmacnia swoją atrakcyjność inwestycyjną. Nowotarskie jest miejscem, w którym warto się kształcić i inwestować we własny rozwój intelektualny – podsumowuje Bogusław Waksmundzki urzędujący członek zarządu, odpowiedzialny za oświatę i inwestycje w zarządzie powiatu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.