PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Złote gody nowotarskich par

Piątek, 16 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikTradycyjnie już Burmistrz Marek Fryźlewicz zaprosił pary małżeńskie z Nowego Targu obchodzące w tym roku jubieleusz 50-lecia wejścia w związek małżeński na spotkanie połączone z wręczeniem nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


- Dzisiaj jesteśmy tutaj wszystkim razem, żeby dziękować Opatrzności i Panu Bogu, że udało się wam wspólnie razem tyle lat przeżyć, pomimo wszystkich problemów, trudności i niełatwych czasów, ale też w tym miejscu ja serdecznie państwu gratuluję tych wspólnych lat i dziękuję. Bo to, że Nowy Targ może się rozwijać i zmieniać, jest zasługą państwa pracy, ofiarności i to jest chwila żeby za to szczególnie podziękować – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz do zgromadzonych w restauracji „U Borzanka” par.

W uroczystościach uczestniczyli również – reprezentując przedstawicieli wszystkich parafii w mieście, proboszczowie parafii NSPJ i św. Katarzyny ks. Stanisław Strojek i ks. Marian Wanat.

A tegoroczni jubilaci to: Batkiewicz Tadeusz i Marianna, Bełtowski Andrzej i Janina, Bil Zbigniew i Józefa, Christ Bolesław i Janina, Chudoba Władysław i Zofia, Cyrwus Jan i Weronika, Cyrwus Kazimierz i Stefania, Cyrwus Władysław i Antonina, Gęsiak Edward i Halina, Jaskierski Stanisław i Zofia, Krauszowski Włodzimierz i Zofia, Krauzowicz Franciszek i Anna, Kumor Józef i Stefania, Kuraś Kazimierz i Lidia, Lach Kazimierz i Karolina, Lasyk Andrzej i Stanisława, Ligas Franciszek i Władysława, Łapsa Stanisław i Stefania, Maciaszek Jan i Danuta, Mozdyniewicz Jan i Zofia, Pajerski Józef i Rozalia, Pawlikowski Andrzej i Anna, Pawluśkiewicz Jan i Maria, Pełeński Kazimierz i Stanisława, Plewa Jan i Helena, Podkanowicz Józef i Michalina, Seręga Jerzy i Irena, Siaśkiewicz Jan i Wiesława, Smarduch Władysław i Danuta, Staszel Józef i Maria, Szal Franciszek i Kazimiera, Szpuler Jan i Irena, Tomasz Józef i Stefania.

Oprócz medali przyznanych im przez Prezydenta na wniosek Burmistrza jubilaci otrzymali drobne upominki związane z miastem, m.in. oficjalne miejskie kalendarze na przyszły rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.