Nowy Targ
Wiadomości
Wigilia dla samotnych
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czternasty rodzina śp. Adama Worwy, byłego Radnego Miasta i działacza społecznego zorganizowała w restauracji Ruczaj Wigilię dla osób samotnych. Zawsze uczestniczy w niej cała rodzina Worwów, księża, Burmistrz Marek Fryźlewicz, a kolędowanie prowadzi chór „Echo Gorczańskie”.
- Życzę Wam, aby Chrystus jako światło był dla nas zawsze tym, który rozświetla mroki ciemności, który pozwala łatwiej trafić do celu, jakim dla nas chrześcijan jest niebo. I życzę, abyśmy na tej drodze rozświetlonej przez Chrystusa znajdowali, tak jak tutaj, pomocne dłonie i przyjaciół – powiedział Burmistrz nawiązując do charytatywnej akcji kontynuowanej przez rodzinę zmarłego przed ponad trzema laty inicjatora.
- Miło nam, że jesteście tu z nami, niektórzy od samego początku – zwróciła się do gości Jolanta Łapsa, córka śp. Adama Worwy. – To was tutaj zaprosiliśmy i z wami chcieliśmy spędzić ten dzisiejszy dzień – powiedziała składając jednocześnie wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i na cały przyszły rok.
- Torebka filcowa XIV
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł - Torebka filcowa IV
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...130 zł - Zbójnickie czako
Zbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...950 zł



