Nowy Targ
Wiadomości
Wigilia dla samotnych
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czternasty rodzina śp. Adama Worwy, byłego Radnego Miasta i działacza społecznego zorganizowała w restauracji Ruczaj Wigilię dla osób samotnych. Zawsze uczestniczy w niej cała rodzina Worwów, księża, Burmistrz Marek Fryźlewicz, a kolędowanie prowadzi chór „Echo Gorczańskie”.
- Życzę Wam, aby Chrystus jako światło był dla nas zawsze tym, który rozświetla mroki ciemności, który pozwala łatwiej trafić do celu, jakim dla nas chrześcijan jest niebo. I życzę, abyśmy na tej drodze rozświetlonej przez Chrystusa znajdowali, tak jak tutaj, pomocne dłonie i przyjaciół – powiedział Burmistrz nawiązując do charytatywnej akcji kontynuowanej przez rodzinę zmarłego przed ponad trzema laty inicjatora.
- Miło nam, że jesteście tu z nami, niektórzy od samego początku – zwróciła się do gości Jolanta Łapsa, córka śp. Adama Worwy. – To was tutaj zaprosiliśmy i z wami chcieliśmy spędzić ten dzisiejszy dzień – powiedziała składając jednocześnie wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i na cały przyszły rok.
- Słownik biograficzny "Podhalanie" tom I
Ludzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...70 zł - Grafika Folk w ramce XIII
Grafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...55 zł - Ludowe etui na tablet III
Ludowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł



