PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Opłatek seniorów GOPR

Wtorek, 24 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKolejny już raz Sekcja Operacyjna Nowy Targ zorganizowała spotkanie opłatkowe seniorów Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na świetlicy Stacji Ratunkowej Długa Polana opłatkiem łamali się nie tylko najstarsi goprowcy, ale również zaproszeni seniorzy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy na czele z byłym Naczelnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR (obecnie TOPR) przyjechali z Zakopanego.


- Wiele się mówi o organizacjach pozarządowych, ale te organizacje, które służą człowiekowi nie szczędząc swojego zdrowia, takie właśnie jak wasza służba, jak strażacy ochotnicy, są bliskie naszemu sercu w sposób naturalny, nie muszą zabiegać o wsparcie. Naszym zadaniem jest wspierać działania również w zakresie materialnym, jeśli jest taka potrzeba. Możecie na nas liczyć, bo my nie musimy się zastanawiać, czy można na was liczyć idąc w góry – powiedział Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski będący honorowym gościem spotkania.

Seniorami w GOPR określa się ratowników w stanie pozasłużbowym. Ponieważ jest to organizacja społeczna, której członkowie nie pobierają wynagrodzenia, nie istnieje pojęcie emerytury. Natomiast po ukończeniu 55 lat ratownicy-ochotnicy mogą złożyć podanie o przeniesienie w stan pozasłużbowy i wówczas nie mają już przewidzianego statutem obowiązku przepracowania 120 godzin społecznych rocznie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.