PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Posumowanie roku w OSP Nowy Targ

Wtorek, 31 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWalne zebranie członków nowotarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej jednogłośnie udzieliło Zarządowi absolutorium za ubiegły rok. W sobotę w remizie OSP na Kowańcu strażacy wysłuchali sprawozdania za rok 2011, a był to rok dla organizacji szczególny.


Najważniejszym wydarzeniem były obchody 130-lecia nieprzerwanego istnienia tej najstarszej w Nowym Targu organizacji społecznej. Podczas obchodów OSP otrzymała nowy wóz bojowy GBA 2,5/28 na bazie mercedesa ufundowany przez miasto Nowy Targ wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej i Związkiem OSP w Warszawie. Samochód kosztował 649.080 zł i tylko w zeszłym roku zdążył wziąć udział w 40 akcjach.

W ubiegłym roku wydana została również zaktualizowana monografia OSP, strażacy brali udział w zabezpieczeniu wielu imprez dla społeczności lokalnej, a w remizie zaadaptowali pomieszczenia piwniczne na świetlicę, pomalowali pomieszczenia garażowe, położyli na placu przed budynkiem kostkę o odwodnili ów plac.

Burmistrz Marek Fryźlewicz, który również jest członkiem OSP, podziękował w imieniu miasta za działalność społeczną, jaką organizacja prowadzi dla dobra mieszkańców. Podkreślił szczególnie fakt, że strażacy nie pobierają ekwiwalentów pieniężnych za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Targu zrzesza 79 członków, w tym 41 zwyczajnych, 12 honorowych i 26 wspierających.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.