PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Nowy Targ

Wiadomości

Podpatrzeć Mikołów

Niedziela, 5 lutego 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKomisja Sportu Turystyki i Promocji na ostatnim posiedzeniu zapoznała się z efektem wyjazdu Burmistrza Marka Fryźlewicza oraz Radnych Marka Batkiewicza (Przewodniczący tej komisji) i Jacka Kubowicza do Mikołowa – liczącej 39 tys. mieszkańców gminy położonej na Śląsku. – Mogliśmy tam podpatrzeć organizację, infrastrukturę i model zarządzania obiektami sportowymi – na wstępie zrelacjonował wyjazd Przewodniczący Batkiewicz.


Mikołów jest gminą porównywalną do Nowego Targu. Zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i pod względem obszarowym. Zapoznanie się z tamtejszą infrastrukturą sportową było o tyle ważne dla Radnych, że przyczynkiem do powstania tam Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektami sportowymi było powstanie basenu. Przypomnijmy, że w Nowym Targu również budowany jest basen, który według umowy z wykonawcą ma być oddany do użytku w przyszłym roku.

W Mikołowie oprócz krytej pływalni i hali sportowej jest też odkryte kąpielisko z boiskami do siatkówki plażowej, siłownia, domek parkowy, trzy orliki, stadion miejski z boiskiem lekkoatletycznym i pięć boisk piłkarskich. MOSiR, który zarządza tymi obiektami zatrudnia ok. 60 osób.

Jak podkreślił pod koniec dyskusji na temat wizyty w Mikołowie Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski zapoznanie się z modelem zarządzania obiektami sportowymi poprzez MOSiR nie oznacza, że miasto musi pójść w tym kierunku. Opcją jest również utworzenie spółki i przekazanie jej obiektów sportowych. Obecnie w Nowym Targu największym obiektem sportowym, czyli Miejską Halą Lodową zarządza Zakłąd Gospodarczy Zieleni i Rekreacji mający także w zarządzie miejski stadion im. Józefa Piłsudskiego. W jaki sposób zarządzana będzie budowana pływalnia nie zostało jeszcze rozstrzygnięte.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.