PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Umowa na doszczelnienie kanalizacji

Niedziela, 25 marca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPonad 9 km kolektorów kanalizacji sanitarnej zostanie doszczelnione w ramach projektu „Modernizacja gospodarki wodnej i ściekowej w Nowym Targu”. W piątek Burmistrz Marek Fryźlewicz i Dyrektor MZWiK Wojciech Kniotek podpisali umowę z konsorcjum firm Infra SA i PGB SA opiewającą na 8.341.888,36 zł brutto.


Firmy wykonają większość prac metodami bezwykopowymi, aby maksymalnie zminimalizować uciążliwości związane z tego rodzaju remontami. – Mamy świadomość, że wykopy powodują obniżenie obrotów, czy zmniejszenie dochodów podmiotów prowadzących działalność gospodarczą przy ulicach, na których prowadzone są prace – zauważył Dyrektor Kniotek. – Nowoczesne, bezwykopowe technologie kosztują tyle samo, a niejednokrotnie nawet mniej.

Kolektory remontowane będą m.in. na Kowańcu, na ul. Krzywej, Kopernika, św. Anny, w Rynku, na ul. Kopernika i Krótkiej, Ludźmierskiej, Al. Tysiąclecia i innych. Jak zapewnił przedstawiciel konsorcjum Marek Gromada, firma będąca liderem na rynku dysponuje najnowocześniejszymi technologiami, daje 5 lat gwarancji, a w praktyce tego rodzaju instalacje wytrzymują bezawaryjnie 50 lat. Prace rozpoczną się za około dwa miesiące, a skończą w sierpniu przyszłego roku.

Gromada prosił także o pewną dozę wyrozumiałości mieszkańców ulic, przy których prowadzone będą prace, bo chociaż wykonawca będzie się starał minimalizować uciążliwości, to jednak nie da się wyeliminować np. hałasu generatorów, czy charakterystycznego zapachu pary wodnej używanej przy utwardzaniu rur, które wpuszczane będą w istniejącą kanalizację.

Projekt „Modernizacja gospodarki wodnej i ściekowej w Nowym Targu” jest realizowany dzięki wsparciu ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko dzięki któremu UE dofinansowuje 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.