PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Umowa na budowę ronda podpisana

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikDo końca pierwszego kwartału 2013 roku nowotarski dworzec autobusowy zostanie gruntownie przebudowany a na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego powstanie rondo ułatwiające komunikację w tym rejonie. We czwartek Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał umowę z prezesem firmy MK3 INVEST – właściciela terenu dworca precyzującą zasady realizacji i finansowania przebudowy skrzyżowania.


- Budowa dworca z częścią handlowo-usługową wraz z poprawą ruchu drogowego znacząco wpłynie na poprawę jakości życia w mieście – nie kryje zadowolenia Burmistrz Fryźlewicz. – To kolejny element rozwijania miasta w części, która z racji na upływający czas traciła na atrakcyjności – powiedział po podpisaniu umowy. 

Na jej podstawie firma MK3 INVEST na własny koszt wybuduje rondo wraz z nowym dojazdem do części ul. Królowej Jadwigi między Kilińskiego a zakopianką. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie bezpośredniego zjazdu z ronda do ślepej części ul. Królowej Jadwigi (od zachodniej strony jest ona zamknięta zakopianką) lecz dojazd będzie się odbywał przez wjazd do dworca. Po zakończeniu przebudowy firma MK3 INVEST przekaże miastu część terenu, na której będzie znajdować się droga dojazdowa. 

Szczegółowy harmonogram prac związany z przebudową skrzyżowania zostanie podany do publicznej wiadomości kiedy inwestor uzyska prawomocne pozwolenie na budowę.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.