PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Na piknik przy kładce – już od czerwca

Wtorek, 29 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikParking, stojaki na rowery, ławki, stoły i kosze na śmieci będą kolejną ofertą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dobiegają już końca prace w ramach zagospodarowania terenu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Podtatrzańskiej do ul. Lotników. Jest już położony asfalt na drodze od Podtatrzańskiej do kładki, gotowe jest już ogrodzenie placu na skarpie.


Prace budowlane obejmują: zagospodarowanie terenu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej i powyżej skarpy nad kładką (ławeczki, stoły drewniane, tablica informacyjna, stojaki na rowery, kosze na śmieci itp.), niwelację terenu powyżej skarpy z wykonaniem podbudowy, humusowaniem i obsiewem traw, wykonanie miejsc parkingowych na skarpie z wjazdem i wyjazdem na ulicę Lotników, wykonanie miejsc parkingowych na początku ścieżki pieszo-rowerowej w obrębie ulicy Sikorskiego/Podtatrzańskiej, remont odwodnienia ulicy Lotników na odcinku od zapory p. rumoszowej na pot. Czerwonka na długości ok. 2 x 150 m, zabezpieczenie barierkami metalowymi skarpy powyżej ścieżki celem uniemożliwienia wjazdu na skarpę motorów (ok. 15 mb), zabezpieczenie barierkami drewnianymi skarpy wzdłuż korony skarpy nad kładką i wzdłuż skarpy nad pot. Czerwonka od strony ścieżki pieszo rowerowej, zabezpieczenie chodnika przed napływem ze skarpy wód opadowych, oznakowanie pionowe ścieżki z dopuszczeniem do ruchu tylko rowerzystów i pieszych oraz wykonanie ścieżki asfaltowej na odcinku od ul. Sikorskiego/Podtatrzańska do kładki na pot. Biały Dunajec. 

Prace, które w zakresie wylania asfaltu wykonuje firma „Kuros” z Suchego, zaś w pozostałym zakresie firma Konsbud z Frydmana będą kosztowały łącznie prawie 390 tys. zł, a termin ich zakończenia jest przewidziany już na koniec maja.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.