PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pozytywne opinie z wykonania ubiegłorocznego budżetu

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Pozytywne opinie z wykonania ubiegłorocznego budżetuW czwartek 28 czerwca br. radni na Sesji Rady Miasta obradować będą m.in. nad udzieleniem Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 r. Komisja Rewizyjna postanowiła wystąpić do Rady z wnioskiem o udzielenie absolutorium, jest już też pozytywna opinia nadzorującej samorządy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.


Co roku Rada Miasta uchwala miejski budżet na kolejny rok, którego wykonanie zleca Burmistrzowi Miasta. W budżecie są zawarte wszystkie spodziewane dochody i wydatki miasta na dany rok budżetowy. Największe kwoty wydatkowane są na oświatę, inwestycje i opiekę społeczną. Dochody stanowią m.in. podatki, dotacje i subwencje. W ubiegłym roku udało się zrealizować dochody w 97.78 % przewidzianych w uchwale budżetowej, wydatki sięgnęły 94.47% zaplanowanej wysokości. 

Po realizacji uchwały następuje jej ocena przez Radę Miasta i przez niezależną od samorządu Regionalną Izbę Obrachunkową. Zanim nad przyjęciem sprawozdania i udzieleniem absolutorium Burmistrzowi za poprzedni rok zagłosują Radni, wykonanie budżetu ocenia Komisja Rewizyjna, która decyduje o tym czy wnioskować za, czy też przeciwko udzieleniu absolutorium, które oznacza przyjęcie bez zastrzeżeń sposobu wykonania uchwały budżetowej. W tym roku po raz kolejny Komisja Rewizyjna postanowiła pozytywnie zaopiniować wykonanie budżetu przez Burmistrza. Przed głosowaniem Radni zostaną także poinformowani o pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.