PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Pilnujcie mi tych szlaków

Wtorek, 26 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikDokładnie w 60. rocznicę pobytu ks. Karola Wojtyły z grupą studentów w nowotarskiej willi „Szarotka” na jej frontowej ścianie odsłonięta została pamiątkowa tablica ufundowana przez księży Mariana Wanata, Andrzeja Fryźlewicza i Pawła Łukaszkę.


- Miasto Nowy Targ jest miastem papieskim, czuje się szczególnie mocno związane z osobą błogosławionego Jana Pawła II. Jest tu wiele śladów jego obecności i to nie tylko za czasów gdy był biskupem, kardynałem i metropolitą archidiecezji krakowskiej, ale również kiedy był księdzem – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz witając wszystkich zebranych na uroczystości z księżmi fundatorami na czele. – Nowy Targ stara się wszystkie te miejsca upamiętniać, a dzisiejsza uroczystość jest tego dowodem. 

- Pilnujcie mi tych szlaków – te słowa bł. Jana Pawła II wypowiedziane na nowotarskim lotnisku podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wyrzeźbione zostały u góry tablicy. Poniżej jest gorczański krajobraz oraz informacja z jakiej okazji tablica została umieszczona. – Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy doprowadzili do upamiętnienia tego szczególnego miejsca. Stąd idzie się na Turbacz, miejsce tak ukochane przez Papieża, który nawet wzywał „chodź na Turbacz” i teraz na Polanie Filasowej jest szałasowy ołtarz, na którym co roku odprawiana jest msza, w miejscu gdzie ksiądz Karol Wojtyła kiedyś odprawił mszę przodem do wiernych – powiedziała Urszula Własiuk, prezes Fundacji Szlaki Papieskie obecna na odsłonięciu tablicy. 

Prezes Własiuk przekazała też pozdrowienia od Danuty Motowskiej, która mieszkała w „Szarotce” i chodziła z Ojcem Świętym w góry, a na odsłonięcie tablicy nie mogła przyjechać z uwagi na stan zdrowia.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.