PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz Fryźlewicz otrzymał absolutorium

Poniedziałek, 2 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJedenastoma głosami za, przy dziewięciu przeciw i przy jednym wstrzymującym Rada Miasta Nowego Targu udzieliła Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2011. Z takim samym wynikiem głosowania Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.


Uchwała o udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu zamyka coroczny cykl najistotniejszego dla samorządu procesu realizacji przychodów i wydatków. Otwierany jest on półtora roku wcześniej uchwaleniem uchwały budżetowej zakładającej skąd samorząd będzie pozyskiwał pieniądze i na co je będzie wydawał. Budżet, którego propozycję składa Burmistrz jest przyjmowany przez Radę, a jego wykonanie zleca się właśnie Burmistrzowi. Przez cały rok wydatkując pieniądze z podatków, dotacji i subwencji Burmistrz realizuje różne zadania związane z obowiązkami samorządu: utrzymuje przedszkola, szkoły i gimnazja, opiekę społeczną, realizuje wskazane inwestycje (np. w ubiegłym roku most na Bałęzowem wraz z dojazdem) a także zapewnia działalność Urzędu, w którym rejestruje się małżeństwa, dzieci, pobiera się dokumenty potrzebne do budowy domu, czy rejestruje działalność gospodarczą. 

Po zamknięciu roku budżetowego jest przeprowadzana dwutorowa analiza działalności Burmistrza. Robi to Komisja Rewizyjna Rady Miasta, która wnioskuje o udzielenie, lub nieudzielenie Burmistrzowi absolutorium, natomiast oddzielną analizę wykonania budżetu robi Regionalna Izba Obrachunkowa przy Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a więc organ nadzorujący finanse samorządu. W tym roku zarówno Komisja Rewizyjna, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowały ubiegłoroczną działalność Burmistrza Marka Fryźlewicza. Absolutorium oznacza przyjęcie wykonania budżetu bez zastrzeżeń. We czwartek podczas sesji Rady Miasta Radni takie absolutorium Burmistrzowi przyznali.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.