PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prezes PZHL celuje w pierwszą dziesiątkę

Sobota, 21 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPiotr Hałasik, nowy prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie odwiedził w piątek Nowy Targ. W gabinecie Burmistrza Marka Fryźlewicza spotkał się z władzami miasta oraz prezesem MMKS Podhale Agatą Michalską. Deklaracje prezesa Hałasika są ambitne: bogaty związek zachęcający do gry w reprezentacji Polski i pomagający klubom.


- Piętnaście lat temu jako prezes klubu siatkarskiego chętniej dałbym sobie ręce obciąć, niż chciał dać zawodnika do reprezentacji – powiedział na konferencji prasowej były właściciel Kazimierza Płomień Sosnowiec. – On mi wracał zmęczony, z kontuzją i nic z tego nie miałem. Dziś zawodnik, który gra w drużynie siatkarskiej marzy o reprezentacji, bo staje się ulubieńcem i bożyszczem. Do tego chcę doprowadzić w hokeju. 

Prezes Hałasik nie ukrywa, że główną zachętą do gry w reprezentacji mają być pieniądze. Pieniądze które on zamierza pozyskać od dużych sponsorów, z którymi prowadzi już zaawansowane rozmowy, ale konkrety przedstawi dopiero po podpisaniu umów. Na bogatym związku zyskać ma nie tylko reprezentacja, która jest bezwzględnym priorytetem nowego prezesa, ale również kluby.
– Jeśli związek będzie bogaty, będzie mógł na przykład obniżyć klubom opłatę licencyjną ze stu tysięcy na pięćdziesiąt i to już będzie pomoc finansowa – podkreślił na konferencji w gabinecie Burmistrza. 

Piotr Hałasik ma ambitne plany jeśli chodzi o pozycję polskiego hokeja na świecie. – Jeśli chodzi o olimpiadę w Soczi, to nie oszukujmy się, chciałbym żeby po prostu gdzieś o nas usłyszeli. Natomiast celem jest gra na olimpiadzie w Korei w 2018 r. to jest jeden z celów mojego planu – zadeklarował. Drugi cel prezesa to wynik między ósmym, a dziesiątym miejscem w światowej czołówce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.