PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prezes PZHL celuje w pierwszą dziesiątkę

Sobota, 21 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPiotr Hałasik, nowy prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie odwiedził w piątek Nowy Targ. W gabinecie Burmistrza Marka Fryźlewicza spotkał się z władzami miasta oraz prezesem MMKS Podhale Agatą Michalską. Deklaracje prezesa Hałasika są ambitne: bogaty związek zachęcający do gry w reprezentacji Polski i pomagający klubom.


- Piętnaście lat temu jako prezes klubu siatkarskiego chętniej dałbym sobie ręce obciąć, niż chciał dać zawodnika do reprezentacji – powiedział na konferencji prasowej były właściciel Kazimierza Płomień Sosnowiec. – On mi wracał zmęczony, z kontuzją i nic z tego nie miałem. Dziś zawodnik, który gra w drużynie siatkarskiej marzy o reprezentacji, bo staje się ulubieńcem i bożyszczem. Do tego chcę doprowadzić w hokeju. 

Prezes Hałasik nie ukrywa, że główną zachętą do gry w reprezentacji mają być pieniądze. Pieniądze które on zamierza pozyskać od dużych sponsorów, z którymi prowadzi już zaawansowane rozmowy, ale konkrety przedstawi dopiero po podpisaniu umów. Na bogatym związku zyskać ma nie tylko reprezentacja, która jest bezwzględnym priorytetem nowego prezesa, ale również kluby.
– Jeśli związek będzie bogaty, będzie mógł na przykład obniżyć klubom opłatę licencyjną ze stu tysięcy na pięćdziesiąt i to już będzie pomoc finansowa – podkreślił na konferencji w gabinecie Burmistrza. 

Piotr Hałasik ma ambitne plany jeśli chodzi o pozycję polskiego hokeja na świecie. – Jeśli chodzi o olimpiadę w Soczi, to nie oszukujmy się, chciałbym żeby po prostu gdzieś o nas usłyszeli. Natomiast celem jest gra na olimpiadzie w Korei w 2018 r. to jest jeden z celów mojego planu – zadeklarował. Drugi cel prezesa to wynik między ósmym, a dziesiątym miejscem w światowej czołówce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.