PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Końcowa faza rewitalizacji parku

Środa, 19 września 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikGotowa konstrukcja przywróconej w parku altany, prace instalacyjne w stojącym już budynku przeznaczonym na kawiarnię i toalety publiczne, kompletny plac zabaw, bieżnia sportowa i realizowana właśnie fontanna to znak że prace rewitalizacyjne Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza wkroczyły już w fazę finalną.


Zasadnicza część parku jest już skończona. Teraz ciężar prac przeniósł się w okolice wejścia głównego do parku. Zasiane są już trawniki, posadzone drzewa i inne elementy zieleni. Na instalację czekają w magazynie jeszcze elementy małej architektury w rodzaju ławki, kosze, stojaki na rowery itp. które będą montowane na samym końcu. 

Centralnym punktem parku będzie plac zabaw dla dzieci z kilkudziesięcioma elementami do zabawy. Nowością będzie także specjalne niskie ogrodzenie tego placu uniemożliwiające jego opuszczenie przez małe dzieci bez wiedzy osób dorosłych. Oczywiście cały park będzie ogrodzony metalowym ozdobnym płotem. 

Niedawno podpisany aneks do umowy przewiduje zakończenie prac do końca października tego roku. W ich zakres wchodzi nie tylko remont parku, ale również Placu Słowackiego, na którym powstaną nowe miejsca postojowe. Całość, wraz z trwającym właśnie remontem Rynku i ul. Szkolnej oraz wieloma zakończonymi już inwestycjami wchodzi w skład projektu pt. „Rewitalizacja Centrum Nowego Targu” - współfinansowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Całkowity koszt projektu wyniesie 21,7 mln zł, w ramach programu unijnego Miasto dostanie na ten projekt blisko 12,5 mln dofinansowania.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.