PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Radosna „piątka” z nowym placem zabaw

Piątek, 16 listopada 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBalony lecące do nieba, barwne confetti i występy najmłodszych nowotarżan – można dosłownie stwierdzić, że otwarcie nowego placu zabaw wybudowanego w ramach programu „Radosna Szkoła” przy boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 5 odbyło się hucznie. Plac został także poświęcony przez proboszcza parafii NSPJ ks. Stanisława Strojka.


- Chcemy aby wszystkie nowotarskie dzieci miały możliwość spędzania wolnych chwil również w szkole na tak pięknie urządzonych placach, bo przecież jesteście naszą przyszłością, chcemy aby ta nasza przyszłość była dobra. Tu też podziękowania dla samorządu miasta, bo jak wiedzą dorośli, są różne spory, ale akurat oświata i wychowanie w Nowym Targu to jest coś, co nas wszystkich łączy – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz zwracając się do licznie zgromadzonych na nowym placu uczniów „piątki”. - Oczywiście nie brakuje takich, którzy twierdzą że w mieście nic się nie dzieje, ale najlepszą odpowiedzią jest to, co tutaj otwieramy i co w ostatnich dniach oddaliśmy do użytku i jeszcze oddamy. Tu w tym miejscu chcę was zachęcić, abyście poszli z rodzicami do parku miejskiego, który ma jeszcze bogatsze wyposażenie – dodał Burmistrz. 

Inwestycja polegała na wykonaniu placu zabaw o łącznej powierzchni ok. 250 m2. Na jego terenie znajdują się urządzenia zabawowe (5 sztuk) oraz elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Dla bezpieczeństwa dzieci nawierzchnia placu wokół urządzeń jest wykonana z granulatu poliuretanowo-gumowego o grubości zapewniającej bezpieczny upadek. Nawierzchnia komunikacyjna wykonana została z materiału typu tartan. Plac zabaw otoczony jest ozdobnym ogrodzeniem modułowym, a w miejscu styku z boiskiem ogrodzeniem z piłkochwytem. Całość kosztowała 263 tys. zł z czego połowa pochodzi z budżetu państwa za pośrednictwem wojewody z programu „Radosna Szkoła”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.