PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Orlik z placem zabaw uroczyście otwarte

Poniedziałek, 19 listopada 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikTrzeci już z kolei w Nowym Targu kompleks boisk w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, a czwarte w mieście boisko ze sztuczną trawą zostało otwarte w piątek przy Szkole Podstawowej nr 2. Oddanie Orlika było także okazją do otwarcia zrealizowanego równolegle placu zabaw w ramach programu „Radosna szkoła”.


- Nowy Targ jest miastem w którym sport i rekreacja odgrywają ważną rolę – podkreślił Burmistrz Marek Fryźlewicz dziękując Radzie Miasta, a w szczególności jej Przewodniczącemu Pawłowi Liszce, który osobiście zaangażował się w inicjatywę budowy Orlika przy szkole, do której kiedyś chodził. Dziękował też Marszałkowi Województwa Markowi Sowie za współfinansowanie boisk i chwalił program rządowy „Radosnej szkoły”, dzięki któremu udało się sfinansować połowę z kwoty 200 tys. zł koniecznej na budowę placu zabaw. 

- Mocno zabiegałem o to boisko, ale to by się nie udało bez wszystkich radnych, którzy są tu obecni i bez pana skarbnika – dziękował Przewodniczący Liszka. – Sam jeden człowiek nic nie może, dlatego dziękuję za wsparcie i zrozumienie wszystkim radnym, którzy głosowali za tym boiskiem i panu skarbnikowi za to że udało się znaleźć pieniądze i to boisko zrealizować – powiedział krótko przemawiając, po czym kwiaty otrzymane od dzieci w trakcie uroczystości przekazał poprzedniej Dyrektor SP nr 2 Barbarze Zbińskiej, która w tym roku przeszła na emeryturę. 

Sama inwestycja w postaci Orlika polegała na budowie obiektów sportowych (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno szatniowym) realizowana była w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Dofinansowywana z budżetu państwa (dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki) do kwoty 333 tys. zł oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego kwota 150 tys. zł. Inwestycja objęła między innymi: boisko do piłki nożnej o wymiarach 30 x 62m o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki o wymiarach 19,10 x 32,1 0m z nawierzchnią poliuretanową, budynek zaplecza sanitarno-szatniowego o powierzchni użytkowej ok. 71 m2, ogrodzenie odwodnienie i oświetlenie boisk.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.