PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Radosna Szkoła nr 11

Czwartek, 22 listopada 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikCzwarty już plac zabaw, po Szkołach Podstawowych nr 3, 5 i 2 wybudowany w ramach programu „Radosna Szkoła” został uroczyście otwarty przy SP nr 11 w Nowym Targu. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.


- Na ostatniej sesji Rady Miasta jeden z radnych mnie zapytał jakie wskaźniki są dla mnie najważniejsze, bo tak jak i w szkołach są testy na zakończenie szkoły podstawowej i gimnazjum, tak dla samorządów są rankingi z różnymi wskaźnikami. A ja tutaj odpowiem, że najważniejszy jest człowiek i to począwszy od tych najmłodszych mieszkańców, a właśnie dla was robimy między innymi takie place abyście mogli zdrowo i bezpiecznie spędzić wolny czas, aby było to miejsce rekreacji, które służy rozwojowi – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas środowej uroczystości otwarcia placu. - Nie są najważniejsze wskaźniki, ważne jest żeby nasi mieszkańcy od najmłodszych mieli możliwość wszechstronnego rozwoju i tego wam życzę – dodał Burmistrz. 

- Bardzo się cieszę, że inwestycje przy tej szkole są, apel do was, nasi młodzi mieszkańcy, żebyście dbali o to co zostało zrobione, bo to jest nasze dobro wspólne, abyśmy tu mieli zawsze porządek – powiedział Przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka wręczając wraz z Radnymi Andrzejem Swałtkiem i Janem Łapsą Dyrektorowi Robertowi Furcy torbę słodyczy z przeznaczeniem dla uczniów szkoły. 

Plac zabaw zajął plac o powierzchni ok. 500 m2. Na jego terenie znajdują się urządzenia zabawowe (10 sztuk) oraz elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Dla bezpieczeństwa dzieci nawierzchnia placu wokół urządzeń jest wykonana z granulatu poliuretanowo-gumowego o grubości zapewniającej bezpieczny upadek. Nawierzchnia komunikacyjna jest podobnie jak na pozostałych placach z tartanu. Na terenie wokół placu zabaw pozostały elementy wyposażenia starego placu zabaw, zregenerowany został istniejący trawnik i położony został chodnik o szerokości 150 cm z nawierzchnią z kostki betonowej. 

Całość kosztowała 236 tys. zł, z czego za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego Urząd Miasta uzyskał pieniądze z rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.