PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prywatyzacja PKL-u i inne ważne sprawy w regionie

Sobota, 5 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka4 stycznia w Nowym Targu odbyła się konferencja prasowa z udziałem senatora Stanisława Hodorowicza, który przedstawił najnowsze informacje dotyczące prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A, modernizacji drogi krajowej S7, jak również inne kwestie związane z naszym regionem.


Najważniejszym i najbardziej gorącym tematem była oczywiście prywatyzacja PKL-u.

- Między innymi dzięki moim działaniom samorządy otrzymały od Zarządu PKP czas na przygotowanie się do procesu prywatyzacji oraz na poszukiwanie odpowiedniego kontrahenta, który nie powodowałby w przyszłości konfliktów z Tatrzańskim parkiem narodowym i nie budził społecznych emocji. To się udało. Dzięki zaangażowaniu władz centralnych, ministerstw środowiska i transportu do negocjacji zdecydowały się przystąpić Lasy Państwowe – poinformował senator Stanisław Hodorowicz.

Według senatora Lasy Państwowe jak kontrahent dysponujący odpowiednimi środkami finansowymi mogą zapewnić rozwój, dokapitalizowanie spółki oraz harmonijną współpracę z samorządami. Lasy Państwowe wyraziły także zgodę, by przygotować wspólną ofertę z samorządem województwa małopolskiego oraz z podhalańskimi samorządami, które szykując się już wcześniej do prywatyzacji utworzyły spółkę Polskie Koleje Górskie. Wole takiej współpracy potwierdził obecny na konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Senator Hodorowicz poinformował również, że zapadła decyzja o etapowej realizacji modernizacji „zakopianki”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to realizacja odcinka od Lubnia do Rabki powinna ruszyć już w 2014 roku. Jest to newralgiczny odcinek trasy z Krakowa do Zakopanego, na którym ma miejsce najwięcej wypadków. Senator wyraził więc zadowolenie, że właśnie on jako pierwszy zostanie wykonany.

Ponadto senator przekazał informacje o wyjeździe zespołu „Młode Podhale” działającego przy PPWSZ w Nowym Targu na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro w lipcu tego roku, o planach wystawienia góralskiej wersji opery „Halka” oraz pozyskanych środkach na opracowanie dokumentacji budowy lotniska w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.