PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szczęśliwego Nowego Targu 2013

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPonad osiem tys. zł na rzecz urodzonego bez gałek ocznych nowotarżanina Kubusia Nowaka zostało zebrane na 23. Spotkaniu Noworocznym zorganizowanym przez Burmistrza Marka Fryźlewicza. Na spotkaniach zainicjowanych jeszcze przez Burmistrza Józefa Ramsa gromadzą się przedstawiciele służb, instytucji, organizacji i środowisk związanych z rozwojem Miasta Nowego Targu. W tym roku zostali oni zaproszeni do restauracji „Ruczaj”.


Burmistrz Marek Fryźlewicz w swoim okolicznościowym przemówieniu wspomniał o wszystkich większych zrealizowanych w ubiegłym roku inwestycjach, oraz o tych będących w bieżącej realizacji. Szczególne słowa podziękowania skierował pod adresem obecnego na sali Wojewody Jerzego Millera, dzięki któremu udało się odbudować i wybudować wiele obiektów w mieście, w tym cztery place zabaw w ramach programu „Radosna szkoła”. 

Wojewoda Miller zaczął przemówienie od nawiązania do podziękowań za dobrą współpracę i przydział środków dla Nowego Targu. - To nie były moje pieniądze, to były pieniądze publiczne. Mam taką przywarę, że jestem przyzwyczajony do przejrzystego sposobu dzielenia publicznych pieniędzy. I dlatego państwo dostajecie co roku zastrzyk z takich, czy innych źródeł, że na to zasłużyliście – podkreślił przedstawiciel rządu w naszym województwie. – Państwo macie ambicje rozwijać swój region i swoje miasto, a to niestety nie jest powszechne w Polsce. I za to wam bardzo dziękuję. 

Senator Stanisław Hodorowicz skupił się na wzajemnych relacjach międzyludzkich i życzył na rozpoczęty rok jak najlepszej komunikacji i zgody między wszystkimi tymi, którym leży na sercu dobro kraju.

Ostatnie słowo należało do Przewodniczącego Rady Miasta Nowego Targu Pawła Liszki. - Życzę, abyśmy wsłuchali się w słowa błogosławionego Jana Pawła II, abyśmy umieli dzielić się tym, co mamy, naszą wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, majątkiem i przez to zmieniali świat na lepsze, zmieniali siebie i zmieniali Nowy Targ - wzniósł toast Przewodniczący.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.