PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Wiadomości

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Waksmundzkiej

Wtorek, 26 lutego 2013 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy WaksmundzkiejW siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1673K ul. Waksmundzka w miejscowości Nowy Targ na odcinku od ronda im. Ofiar Katynia do drogi wojewódzkiej 969". Podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor PZD Robert Waniczek, dyrektor Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wojciech Kniotek oraz Adam Nawrocki z firmy Strabag, która będzie generalnym wykonawcą całej inwestycji.


Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę drogi łącznie z podbudową i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Wzdłuż nowej drogi, po prawej stronie patrząc od ronda w kierunku Waksmunda, powstanie 500-metrowy pas do parkowania, ponadto przebudowany zostanie most na Czerwonce, powstanie nowy chodnik, zmodernizowana zostanie pętla autobusowa. Nowa jezdnia będzie miała 6 metrów szerokości. 

Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Powiat Nowotarski i Miasto Nowy Targ. Samorząd powiatowy i miejski po równo finansują przebudowę drogi (wartość robót to ok. 3,3 mln zł) , natomiast miasto w całości poniesie koszty modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej (wartość ok. 700 tys. zł). Powiatowy Zarząd Dróg wziął na siebie nadzór inwestorski i badania laboratoryjne. 

Na czas robót ulica Waksmundzka będzie wyłączona z ruchu tranzytowego na trasie Nowy Targ - Waksmund, ale wszyscy jej mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do swoich posesji. 

Planowane rozpoczęcie robót to kwiecień br. Termin zakończenia całej inwestycji został wyznaczony na 30 kwietnia 2014 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.