PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Wiadomości

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Waksmundzkiej

Wtorek, 26 lutego 2013 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy WaksmundzkiejW siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1673K ul. Waksmundzka w miejscowości Nowy Targ na odcinku od ronda im. Ofiar Katynia do drogi wojewódzkiej 969". Podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor PZD Robert Waniczek, dyrektor Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wojciech Kniotek oraz Adam Nawrocki z firmy Strabag, która będzie generalnym wykonawcą całej inwestycji.


Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę drogi łącznie z podbudową i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Wzdłuż nowej drogi, po prawej stronie patrząc od ronda w kierunku Waksmunda, powstanie 500-metrowy pas do parkowania, ponadto przebudowany zostanie most na Czerwonce, powstanie nowy chodnik, zmodernizowana zostanie pętla autobusowa. Nowa jezdnia będzie miała 6 metrów szerokości. 

Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Powiat Nowotarski i Miasto Nowy Targ. Samorząd powiatowy i miejski po równo finansują przebudowę drogi (wartość robót to ok. 3,3 mln zł) , natomiast miasto w całości poniesie koszty modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej (wartość ok. 700 tys. zł). Powiatowy Zarząd Dróg wziął na siebie nadzór inwestorski i badania laboratoryjne. 

Na czas robót ulica Waksmundzka będzie wyłączona z ruchu tranzytowego na trasie Nowy Targ - Waksmund, ale wszyscy jej mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do swoich posesji. 

Planowane rozpoczęcie robót to kwiecień br. Termin zakończenia całej inwestycji został wyznaczony na 30 kwietnia 2014 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.