PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kawał historii hokeja

Wtorek, 12 marca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Mamy Klub Przyjaciół Hokeja, to też pokażmy że ten nasz klub jakiś dorobek ma – takimi słowami młodzi kibice hokejowi ze Szkoły Podstawowej nr 5 zachęcili Dyrektora Krzysztofa Kurandę do praktycznie bezprecedensowej, bo jak do tej pory jedynej poza murami nowotarskiego lodowiska wystawy poświęconej hokejowi na lodzie. W poniedziałkowe przedpołudnie w szkole otwarta została wystawa z okazji 80-lecia KS Podhale.


Klub działa w szkole od 2006 r. Zrzesza miłośników różnych drużyn, nie tylko nowotarskiej (choć w dużej przewadze), ale także np. ekip grających w amerykańsko-kanadyjskiej National Hockey League. Okazało się, że ci miłośnicy dysponują całkiem sporym potencjałem kolekcjonowanych gadżetów związanych z hokejem. 

Całość pod względem merytorycznym przygotował Jacek Kubowicz, nowotarski Radny, który swego czasu był kapitanem pierwszej drużyny „Szarotek”. Na otwarcie wystawy zaproszeni zostali działacze i zawodnicy Podhala, o których przed otwarciem oficjalnym żartowano, że powinni być żywymi eksponatami: Tadeusz Japoł, Jerzy Ossowski, Wiktor Pysz, czy Walenty Ziętara, to nazwiska, które najmłodszym może obecnie nie mówią wiele, ale jeśli mówimy o żywych legendach nowotarskiego hokeja, to na pewno mamy na myśli również tych czterech panów. 

Na wystawie pojawiła się również zaproszona obecna Prezes Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Podhale” Agata Michalska, która imienną tabliczką z oficjalnymi podziękowaniami od Klubu i najnowszym, okolicznościowym szalikiem z cyfrą 80 nagrodziła zaangażowanie Dyrektora Kurandy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.