PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym Targu

Czwartek, 28 marca 2013 r.
Autor: AKS

Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym TarguW związku z tym, iż przedsiębiorcy coraz częściej oferują konsumentom towary oraz usługi poza siedzibą swojej firmy, tj. na pokazach organizowanych w lokalach gastronomicznych oraz w miejscu zamieszkania konsumentów, rzecznik informuje, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, w przypadku zawarcia tego rodzaju umowy, konsumentom przysługują poniżej wskazane uprawnienia.


- W przypadku zawarcia umowy w przedmiocie zakupu oferowanego przez przedsiębiorcę na pokazie produktu, konsument powinien otrzymać od przedsiębiorcy następujące dokumenty:

- umowę, w której powinna znaleźć się informacja o nazwie przedsiębiorcy i jego siedzibie, dacie zawarcia umowy, jej przedmiocie i cenie oraz o prawie odstąpienia od tej umowy w terminie 10 dni,

-  wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy. 

Należy pamiętać, że w przypadku zawarcia takiej umowy, konsument ma prawo od niej odstąpić bez podania przyczyn, wysyłając (listem poleconym) na adres sprzedawcy w terminie 10 dni od zawarcia umowy, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a następnie zwrócić (przesłać) przedsiębiorcy zakupiony od niego towar w terminie do 14-tu dni. Należy pamiętać, że zwracany towar powinien być w stanie niezmienionym, tj. nie noszący śladów używania. 

- Podobnie w sytuacji, kiedy w miejscu zamieszkania konsumenta przedstawiciel operatora telekomunikacyjnego lub też przedstawiciel sprzedawcy energii elektrycznej oferuje konsumentowi zawarcie umowy o świadczenie usług, należy przed podpisaniem tego dokumentu dokładnie zapoznać się z warunkami tej umowy, a przede wszystkim sprawdzić nazwę podmiotu, który chce nam świadczyć tego rodzaju usługi.  

Od przedstawiciela przedsiębiorcy, konsument powinien wówczas otrzymać następujące dokumenty:

- umowę zawierającą nazwę przedsiębiorcy, datę jej zawarcia, rodzaj usługi wraz  z informacją o prawie odstąpienia od niej w terminie 10 dni,

-  wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy,

-  regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych,

-  cennik oferowanych usług,

-  ewentualnie regulamin promocji na podstawie której będą świadczone usługi.        

Należy pamiętać, że w przypadku zawarcia takiej umowy, konsument również ma prawo od niej odstąpić bez podania przyczyn, wysyłając (listem poleconym) na adres sprzedawcy w terminie 10 dni od zawarcia umowy, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od tej umowy. Kopię oświadczenia  o odstąpieniu od umowy wysyłanego przedsiębiorcy należy zachować wraz z dowodem jego nadania. 

Szczegółowe informacje oraz pomoc w egzekwowaniu przysługujących konsumentom praw można uzyskać osobiście w biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 1, pokój nr 12, telefonicznie pod numerem 18 26 676 35 lub 600 838 631, bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: rzecznik@nowotarski.pl.

Rzecznik urzęduje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.