PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym Targu

Czwartek, 28 marca 2013 r.
Autor: AKS

Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym TarguW związku z tym, iż przedsiębiorcy coraz częściej oferują konsumentom towary oraz usługi poza siedzibą swojej firmy, tj. na pokazach organizowanych w lokalach gastronomicznych oraz w miejscu zamieszkania konsumentów, rzecznik informuje, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, w przypadku zawarcia tego rodzaju umowy, konsumentom przysługują poniżej wskazane uprawnienia.


- W przypadku zawarcia umowy w przedmiocie zakupu oferowanego przez przedsiębiorcę na pokazie produktu, konsument powinien otrzymać od przedsiębiorcy następujące dokumenty:

- umowę, w której powinna znaleźć się informacja o nazwie przedsiębiorcy i jego siedzibie, dacie zawarcia umowy, jej przedmiocie i cenie oraz o prawie odstąpienia od tej umowy w terminie 10 dni,

-  wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy. 

Należy pamiętać, że w przypadku zawarcia takiej umowy, konsument ma prawo od niej odstąpić bez podania przyczyn, wysyłając (listem poleconym) na adres sprzedawcy w terminie 10 dni od zawarcia umowy, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a następnie zwrócić (przesłać) przedsiębiorcy zakupiony od niego towar w terminie do 14-tu dni. Należy pamiętać, że zwracany towar powinien być w stanie niezmienionym, tj. nie noszący śladów używania. 

- Podobnie w sytuacji, kiedy w miejscu zamieszkania konsumenta przedstawiciel operatora telekomunikacyjnego lub też przedstawiciel sprzedawcy energii elektrycznej oferuje konsumentowi zawarcie umowy o świadczenie usług, należy przed podpisaniem tego dokumentu dokładnie zapoznać się z warunkami tej umowy, a przede wszystkim sprawdzić nazwę podmiotu, który chce nam świadczyć tego rodzaju usługi.  

Od przedstawiciela przedsiębiorcy, konsument powinien wówczas otrzymać następujące dokumenty:

- umowę zawierającą nazwę przedsiębiorcy, datę jej zawarcia, rodzaj usługi wraz  z informacją o prawie odstąpienia od niej w terminie 10 dni,

-  wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy,

-  regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych,

-  cennik oferowanych usług,

-  ewentualnie regulamin promocji na podstawie której będą świadczone usługi.        

Należy pamiętać, że w przypadku zawarcia takiej umowy, konsument również ma prawo od niej odstąpić bez podania przyczyn, wysyłając (listem poleconym) na adres sprzedawcy w terminie 10 dni od zawarcia umowy, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od tej umowy. Kopię oświadczenia  o odstąpieniu od umowy wysyłanego przedsiębiorcy należy zachować wraz z dowodem jego nadania. 

Szczegółowe informacje oraz pomoc w egzekwowaniu przysługujących konsumentom praw można uzyskać osobiście w biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 1, pokój nr 12, telefonicznie pod numerem 18 26 676 35 lub 600 838 631, bądź też za pośrednictwem poczty elektronicznej: rzecznik@nowotarski.pl.

Rzecznik urzęduje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.