PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień otwarty w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Nowym Targu

Piątek, 19 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Dzień otwarty w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Nowym TarguWielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym przed decyzją o wyborze dalszego kierunku kształcenia staną absolwenci gimnazjów. W Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 5 w Nowym Targu 18 kwietnia zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z Nowego Targu i okolic. Celem było zachęcenie do edukacji na jednym z 6 kierunków oferowanych przez szkołę.


Szkoła ta kształci młodzież o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Praktyki odbywają się w warsztatach szkolnych, w małych grupach (5-8 osób), pod okiem wykwalifikowanych pedagogów. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach specjalistycznych.

Zgromadzonych gości przywitała wicedyrektor pani Czesława Królczyk, która przedstawiła krótko historię szkoły. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna przybliżająca ofertę edukacyjną szkoły. Gimnazjaliści zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz osiągnięciami edukacyjnymi placówki. Pomysłodawcą i koordynatorem Dnia Otwartego była Pani Marta Malec.

Zainteresowani mieli również okazję obejrzeć stanowiska prezentujące naukę zawodu na różnych kierunkach: cukiernik, kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, krawiec i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się punkty prezentujące ciekawe doświadczenia związane z nauką. Kandydaci do szkoły mogli samodzielnie wykonać drobne ćwiczenia związane z określonym zawodem.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5
Nowy Targ, ul. Jana Pawła II 85
tel. 18/266 24 09 wew. 23

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie szkoły: www.zsz5.nowytarg.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.