PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień otwarty w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Nowym Targu

Piątek, 19 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Dzień otwarty w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Nowym TarguWielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym przed decyzją o wyborze dalszego kierunku kształcenia staną absolwenci gimnazjów. W Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 5 w Nowym Targu 18 kwietnia zorganizowano Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z Nowego Targu i okolic. Celem było zachęcenie do edukacji na jednym z 6 kierunków oferowanych przez szkołę.


Szkoła ta kształci młodzież o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Praktyki odbywają się w warsztatach szkolnych, w małych grupach (5-8 osób), pod okiem wykwalifikowanych pedagogów. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach specjalistycznych.

Zgromadzonych gości przywitała wicedyrektor pani Czesława Królczyk, która przedstawiła krótko historię szkoły. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna przybliżająca ofertę edukacyjną szkoły. Gimnazjaliści zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz osiągnięciami edukacyjnymi placówki. Pomysłodawcą i koordynatorem Dnia Otwartego była Pani Marta Malec.

Zainteresowani mieli również okazję obejrzeć stanowiska prezentujące naukę zawodu na różnych kierunkach: cukiernik, kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, krawiec i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się punkty prezentujące ciekawe doświadczenia związane z nauką. Kandydaci do szkoły mogli samodzielnie wykonać drobne ćwiczenia związane z określonym zawodem.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5
Nowy Targ, ul. Jana Pawła II 85
tel. 18/266 24 09 wew. 23

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie szkoły: www.zsz5.nowytarg.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.