PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Świat bez niepełnosprawnych?

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r.
Autor: Michał Strojnowski

Świat bez niepełnosprawnych?„Na ulicach cichosza, na chodnikach cichosza…” Po cichu, po wielkiemu cichu w Nowym Targu 7 marca powstała Fundacja dla Chatki. Jest to inicjatywa skupiająca wokół siebie ludzi nietuzinkowych, chcących poprzez różnorakie akcje społeczne wspomagać osoby niepełnosprawne i ich rodziny z Ośrodka „Chatka” w Nowym Targu.


Inność wzbudza ciekawość, ale w tym przypadku ta ciekawość jest bardzo niebezpieczna, gdyż prowadzi do izolacji, do strachu, do odtrącenia. To działa w obie strony. Nowy Targ nie zna osób niepełnosprawnych, bo nie ma okazji ich poznać, a osoby niepełnosprawne nie znają Nowego Targu, ponieważ boją się ludzi, boją się przestrzeni.

Fundacja dla Chatki powstała, gdyż mamy tą świadomość, że to my – społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za zmniejszenie skutków niepełnosprawności i włączenie osób niepełnosprawnych do życia społecznego.

Chcemy zakończyć „CICHOSZĘ” w Nowym Targu. Inne grupy społeczne tak kolorowo walczą o równość, a niepełnosprawni? Może o ich równość zadbajmy MY?

Nie lubimy niepełnosprawności?

Niepełnosprawni nie lubią nas?

Potrzeba, abyśmy razem wchodzili głównymi drzwiami w życie. Zależy nam, by wspólnie z mieszkańcami Nowego Targu, całej Gminy, Powiatu i dalej i dalej w Polskę, otwierać jak najwięcej drzwi, tych zardzewiałych stereotypami, tych pięknie, bogato ozdobionych zapałem i pomysłami.

Fundacja dla Chatki pragnie skupiać wokół siebie ludzi, którzy wierzą, że Nowy Targ i cała okolica to tykająca bomba integracji.

Fundacja powstała przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Nowym Targu, które prowadzi trzy typy placówek OREW, ŚDS oraz PWI.

Zapraszamy WAS do nas z Waszymi pomysłami, z Waszymi dylematami, po prostu zapraszamy. Poznajmy się. 24g/dobę jesteśmy na naszym profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/FundacjadlaChatki  

Tu znajdziecie wszelki informacje na temat naszej działalności oraz wszystko co dotyczy niepełnosprawności i nie tylko.

Pomóżcie nam połączyć te dwa światy!!

Fundacja dla Chatki

ul. Kościelna 4

34-400 Nowy Targ

 

fundacjadlachatki@wp.pl

tel: 511873311

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.