PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Na Kowańcu o śmieciach i nie tylko

Piątek, 26 kwietnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowe zasady gospodarowania śmieciami były głównym tematem spotkania Burmistrza Marka Fryźlewicza z mieszkańcami Kowańca w siedzibie OSP Nowy Targ. Po filmie na temat nowości w zasadach odbioru śmieci oraz jego omówieniu przez Kierownika Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Dariusza Jabconia odpowiadali oni na pytania Mieszkańców.


A było ich wiele. O konieczność kupowania nowych pojemników (ci którzy mają ich wystarczającą liczbę, nie muszą dokupywać, ci którzy nie mają powinni zaczekać, ponieważ być może firma która będzie odbierać śmieci, wydzierżawi im swoje), o cenę wywozu. Były też zarzuty, że nowe zasady wywozu śmieci dotkną osoby starsze, które odpadów stałych produkują bardzo mało. Tym ostatnim Burmistrz tłumaczył, że i tak wybrana metoda jest lepsza od ustalania stawki podatku np. według zużycia wody, czy według zajmowanej powierzchni mieszkaniowej. W tym miejscu warto przypomnieć, że stawka naliczana jest według liczby Mieszkańców faktycznie zamieszkujących daną nieruchomość. 

Była też dyskusja odnośnie gospodarki wodno-ściekowej, zwłaszcza że właśnie północna część Nowego Targu objęta jest realizowanym właśnie wielkim programem modernizacji gospodarki wod-kan i budowane są kolektory sanitarne. Burmistrz wysłuchał różnych uwag dotyczących zarówno przyłączy do kanalizacji, jak i różnych uwag i obaw mieszkańców najwyżej położonych osiedli. 

Przy okazji spotkania Urząd Miasta przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości, że w dniu 15 marca br. upłynął termin do składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Nowy Targ i zaległe deklaracje, będą w tutejszym urzędzie wyjątkowo przyjmowane do dnia 30 kwietnia 2013 roku (pokój 023 na parterze). W razie jakichkolwiek pytań w tym zakresie zapraszamy do Referatu ds. Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ, ul. Krzywa 1, pokoje 205-206, II piętro, tel. 18 26 11 291.                                                                                                  

Spotkanie z Mieszkańcami Kowańca było pierwszym z cyklu takich spotkań zapowiadanych przez Burmistrza Marka Fryźlewicza. Roboczo są one zatytułowane „w sprawie gospodarki wodno-ściekowej”, ale można na nich poruszać wszystkie tematy będące w kompetencji naszego samorządu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.