PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkoła Trzeźwych Kierowców

Piątek, 26 kwietnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowe zasady egzaminowania, skutki prawne prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, a przede wszystkim robiące zawsze duże wrażenie na uczestnikach spotkań były tematem kolejnej edycji Szkoły Trzeźwych Kierowców, której organizatorami są Burmistrz Miasta Nowego Targu, Rada Programowa „Bezpieczne Miasto”, Komenda Powiatowa Policji, oraz Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


„Szkoła Trzeźwych Kierowców” odbywa się od 2005 roku, cyklicznie, jeden raz na kwartał. Adresowana jest do kursantów prawa jazdy i ma za zadanie przede wszystkim przeciwdziałać przypadkom jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, ale również uwrażliwić młodych ludzi w kierunku bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Szkolenie zostało podzielone na dwie części: pierwszą część poprowadził mł. asp. Jerzy Kozieł z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Omówił on głównie zagadnienia prawne, związane z konsekwencjami prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Druga część szkolenia została poprowadzona przez Wojciecha Nowaka, egzaminatora w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który przedstawił słuchaczom nowe zasady egzaminowania oraz odpowiedział na różnorodne pytania. 

Został pokazany film z fotografiami zrobionymi w miejscach wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. Kursantom zostały rozdane broszury oraz ulotki, poruszające problem jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Instruktorzy otrzymali tematyczne plakaty oraz naklejki „Jeżdżę bezpiecznie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.