PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Fontanny już działają

Sobota, 27 kwietnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWybudowane w ramach rewitalizacji centrum miasta i przetestowane jesienią ubiegłego roku fontanny już działają. Pierwsze dni funkcjonowania w Rynku i Parku Miejskim dają powody do satysfakcji z trafionej inwestycji.


Fontanny są podświetlone i zaprogramowane zarówno na zmianę koloru iluminacji, jak i natężenia strumienia wody kierowanego na poszczególne dysze fontanny. Dzięki temu fontanny dają ciągły pokaz gry wody i kolorowego światła, co przyciąga Mieszkańców i osoby przyjeżdżające do Nowego Targu zarówno na Rynek, jak i do Parku. We czwartek po południu i wieczorem w obydwa miejsca przychodziły całe rodziny żeby zobaczyć nowe obiekty małej architektury. 

Nie bez znaczenia jest również fakt, że młodzież z okolicznych miejscowości ucząca się w Nowym Targu przeniosła się z oczekiwaniem na autobusy komunikacji miejskiej właśnie na schody pod ratuszem, dzięki czemu na drożności zyskały chodniki dookoła Rynku, dotychczas tamowane w okolicach przystanków autobusowych. 

Obydwie fontanny mają obieg półotwarty. O ile w przypadku Parku nie ma większych wątpliwości, ponieważ w fontannie są sadzawki, o tyle w Rynku przestrzeń między granitowymi płytami nie jest uszczelniona i właśnie tędy pod powierzchnię placu dostaje się woda, która jest oczyszczana i dezynfekowana. Straty wynikające z parowania, lub wydostania się wody poza obieg (np. z powodu silnego wiatru) są uzupełniane z miejskiej sieci wodociągowej.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.