PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

IV Nowotarski Dzień Fantastyki

Wtorek, 23 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

IV Nowotarski Dzień Fantastyki- Miło zasypia się z myślą, że impreza którą przygotowywało się miesiącami (i zarywało niejedną nockę) odniosła taki rezultat, jakiego się spodziewaliśmy – piszą w podsumowaniu organizatorzy tegorocznego IV Nowotarskiego Dnia Fantastyki. I jest to zadowolenie w pełni uzasadnione, bowiem sobotnia edycja tej imprezy miała imponujący rozmach, a przede wszystkim przyciągnęła do Miejskiego Ośrodka Kultury mnóstwo osób, dla których komputer nie jest jedynym sposobem spędzania wolnego czasu w deszczowe dni.


Imprezę zorganizował Nowotarski Klub Fantastyki we współpracy z klubem SIGIL z Zakopanego i RABKON z Rabki Zdrój. Mimo wielkiego wyboru prelekcje cieszyły się niemałym zainteresowaniem, turnieje i konkursy były licznie oblegane, a dzięki hojności sponsorów – najwyższe trzy lokaty w każdym z nich były nagradzane ciekawymi upominkami. Trzeba też wspomnieć, że w tym roku w programie znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, szczególnie przypadło zarówno im jak i rodzicom do gustu „NKF czyta dzieciom”, na której członkowie Nowotarskiego Klubu Fantastyki czytali polskie baśnie i legendy.

Główne LARP’y (ang. live action role-playing), które były zwieńczeniem całej imprezy, zgromadziły wspólnie aż 28 graczy - LARP Wiedźmiński „Konferencja” 11 graczy, zaś LARP Steampunkowy "Polowanie w Littlewood" 17 graczy. - Chcielibyśmy złożyć niski ukłon dla wszystkich graczy, a szczególnie dla tych którzy przyjechali do nas spoza Nowego Targu. Nieopisaną radość w naszych sercach wzbudzał widok graczy, którzy przybyli na główną atrakcję dnia w kostiumach oddających realia światów, które dla was stworzyliśmy – piszą dumni z siebie organizatorzy.

Oto facebookowy fanpage Klubu

https://www.facebook.com/pages/Nowotarski-Klub-Fantastyki/200192683348799

i oficjalna strona NKF.

http://www.fantastyka.nowytarg.pl/

Natomiast dla tych, którzy nie mogli pojawić się na IV NDF z różnych przyczyn, zaprzyjaźniony z NKF kamerzysta Filip przygotował 5 minutowy film z imprezy.

http://www.youtube.com/watch?v=pzsnlhZrfRQ

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.