PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

IV Nowotarski Dzień Fantastyki

Wtorek, 23 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

IV Nowotarski Dzień Fantastyki- Miło zasypia się z myślą, że impreza którą przygotowywało się miesiącami (i zarywało niejedną nockę) odniosła taki rezultat, jakiego się spodziewaliśmy – piszą w podsumowaniu organizatorzy tegorocznego IV Nowotarskiego Dnia Fantastyki. I jest to zadowolenie w pełni uzasadnione, bowiem sobotnia edycja tej imprezy miała imponujący rozmach, a przede wszystkim przyciągnęła do Miejskiego Ośrodka Kultury mnóstwo osób, dla których komputer nie jest jedynym sposobem spędzania wolnego czasu w deszczowe dni.


Imprezę zorganizował Nowotarski Klub Fantastyki we współpracy z klubem SIGIL z Zakopanego i RABKON z Rabki Zdrój. Mimo wielkiego wyboru prelekcje cieszyły się niemałym zainteresowaniem, turnieje i konkursy były licznie oblegane, a dzięki hojności sponsorów – najwyższe trzy lokaty w każdym z nich były nagradzane ciekawymi upominkami. Trzeba też wspomnieć, że w tym roku w programie znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, szczególnie przypadło zarówno im jak i rodzicom do gustu „NKF czyta dzieciom”, na której członkowie Nowotarskiego Klubu Fantastyki czytali polskie baśnie i legendy.

Główne LARP’y (ang. live action role-playing), które były zwieńczeniem całej imprezy, zgromadziły wspólnie aż 28 graczy - LARP Wiedźmiński „Konferencja” 11 graczy, zaś LARP Steampunkowy "Polowanie w Littlewood" 17 graczy. - Chcielibyśmy złożyć niski ukłon dla wszystkich graczy, a szczególnie dla tych którzy przyjechali do nas spoza Nowego Targu. Nieopisaną radość w naszych sercach wzbudzał widok graczy, którzy przybyli na główną atrakcję dnia w kostiumach oddających realia światów, które dla was stworzyliśmy – piszą dumni z siebie organizatorzy.

Oto facebookowy fanpage Klubu

https://www.facebook.com/pages/Nowotarski-Klub-Fantastyki/200192683348799

i oficjalna strona NKF.

http://www.fantastyka.nowytarg.pl/

Natomiast dla tych, którzy nie mogli pojawić się na IV NDF z różnych przyczyn, zaprzyjaźniony z NKF kamerzysta Filip przygotował 5 minutowy film z imprezy.

http://www.youtube.com/watch?v=pzsnlhZrfRQ

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.